كتاب لاف عشق اثر محمد جبارپور با موضوع سبك زندگي ولايي به چاپ چهارم رسيد.

به گزارش سرویس فرهنگی آفتاب ری؛ این کتاب که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (علیه‌السلام) منتشر شده دارای ۴۵صفحه و چهار بخش بوده كه تاكنون موفق به چهار بار تجدید چاپ شده است و مورد استقبال دانشجويان، تشكل‌هاي دانشجويي و فعالان فرهنگي واقع شده است.

براساس این گزارش؛ كتاب «لاف عشق» در چهار بخش با عناوین «قرارمان این نبود»، «سبک زندگی ولایی»، «شکواییه شکر» و «توهم معنویت و خاکی بودن!» سعی كرده با آسيب شناسي محيط هاي مذهبي و آرماني، فعالان فرهنگي را با برخي موانع و مشكلات موجود در عرصه انقلاب اسلامي آشنا كرده و آنها را از افتادن در دام چالش ها و انحرافات اين مسير بر حذر دارد.

در بخشي از اين كتاب كه نگارنده تلاش کرده است تجربیات سال‌های دانشجویی خود را در تشکیلات اسلامی و انقلابي در اختیار مخاطبان قرار دهد آمده است:

قرار ما این نبود که هیات بزنیم، باور کنید قرار ما این نبود که بسیج دانشجویی و یا سایر تشکل‌های ارزشی را فعال کنیم، قرار ما این نبود که خود را مشغول کارهایی کنیم که دلمان می‌خواهد. قرارمان رفتن به دیدار شهدا نیز نبود؛ نه اینکه این‌ها اعمال بدی باشند؛ نه خیر؛ اتفاقا همه‌شان نورانی هستند، و اصلا زمانی که فهمیدم قرار ما این چیزهای نورانی نبود تازه فهمیدم حجب نورانی یعنی چه! حجاب نورانی جنسش از نور است. یعنی وقتی به خود عمل می‌نگری عیب و ایرادی در آن نمی‌یابی، اما شگفتی اینجاست که وقتی این راه‌ها، اقامت‌گاه و مقصد می‌شوند مشکل ساز نیز می‌شوند، همه مشکل ما این است که راه را اقامت‌گاه کردیم! اقامتگاهی که در آن کارهای کلیشه‌ای انجام می‌دهیم.

در بخش ديگري كه به شاخصه ها و موانع سبک زندگی ولايي پرداخته شده است ميخوانيد: «مدل مطلوب زندگی، زیستنی است بر مبنا و محور ولایت، که نام آن را «سبک زندگی ولایی» می‌گذاریم. این مدل زندگی توأم با سختی و دربه دری! است. فرد در این مدل زندگی به دنبال محقق شدن منویات ولایت می‌باشد. و از همه چیز خود برای انجام آن می‌گذرد چون اصل زندگی و محور زندگی او را ولایت تشکیل داده است.»

علاقمندان مي توانند اين كتاب را از طريق پایگاه اینترنتیwww.sadidisu.ir و یا ازطریق مراجعه حضوری به آدرس تهران، خیابان انقلاب، نرسیده به فلسطین جنوبی، پلاک ۱۱۱۸، واحد ۱، دفتر موسسه علمی فرهنگی سدید وابسته به مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق (علیه السلام)  به شماره تماس 68486120 تهيه كنند.  

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =