۱۸ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۱:۲۲

ساعاتی پیش رئیس کمیسیون فرهنگی ـ اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در جلسه هم‌اندیشی مدیریت شهری، شورایاران و مدیریت محله‌های جنوب تهران با اشاره به اهمیت و جایگاه هیئت امنا و سراهای محله اظهار داشت: به فضل خداوند سرای محلات توانسته جایگاه خود را در میان مردم پیدا کند و موجبات خشنودی آن‌ها را فراهم کند.

مرتضی طلایی با اشاره به این‌که سراهای محله به عنوان فضایی خودگردان و نه درآمدساز باید در خدمت نشر فرهنگ اسلامی و انقلابی باشد، افزود: امروز اگرچه شهرداری در حوزه عمرانی، مدیریت شهری پیشتاز است اما در حوزه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی همچنان عرصه برای تلاش و فعالیت بیشتر فراهم است.

وی ادامه داد: فضایی که مدیریت شهری با استفاده از نیروهای بومی و متعهد هیئت امنای هر محله می‌تواند در این زمینه فعالیت  و پایتخت را به نمونه‌ای بارز برای کشور تبدیل کند.

طلایی تأکید کرد: حال که مدیریت شهری تعهدات خود در زمینه فراهم کردن امکانات سخت افزاری مانند بنا و تجهیزات مورد نیاز سراهای محله را تأمین کرده است. هیئت امنای هر محله نیز با استفاده از این امکان پیشرفت هر محله را زمینه‌سازی کنند.

وی ادامه داد: پیش از این برنامه‌ها بر مبنای بودجه تنظیم می‌شد اما هم‌اکنون بودجه بر مبنای برنامه‌ای تعیین می‌شود که هر محله و منطقه اعلام می‌کند، این مسئله نشان از تعامل و همفکری مدیران شهری و هیئت امنای هر محله است.

گفتنی است، در این نشست که به میزبانی جنوب تهران برگزار شد و بیش از سه ساعت طول کشید، مدیران شهری منطقه، شورایاران، مدیران محله و اعضای این کمیسیون در زمینه خواسته‌ها و نیازهای شهروندان منطقه به بیان نظرات، دیدگاه و پیشنهادات خود پرداختند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =