سرای نیکوکاران آسایشگاه کهریزک به بهره برداری رسید

ساختمان سرای نیکوکاران آسایشگاه خیریه کهریزک در کلارآباد استان مازندران به همت دکتر الماسی نیکوکار این مجموعه در نیمه اول آبان ماه به بهره برداری رسید .

به گزارش سرویس فرهنگی تهران نیوز، به نقل از باقرشهرنیوز ساختمان سرای نیکوکاران کهریزک ، که توسط  یکی از نیکوکاران این مجموعه   ( دکتر علی محمد الماسی ) در کلارآباد شهرستان عباس آباد وقف شده بود به بهره برداری رسید.

این مراسم ، با حضور مدیرعامل موسسه خیریه کهریزک جمعی از اساتید دانشگاه  ، مدیران بهزیستی استان ، مدیران شهری ، مسئولین محلی و  مدیر امور حقوقی موسسه به انجام رسید.

دکتر احمدی مدیرعامل موسسه خیریه کهریزک در این مراسم ، ضمن تقدیر و تشکر از بانی ساخت این مجموعه به توضیحاتی پیرامون آسایشگاه کهریزک ، تاریخچه و نحوه عملکرد آن  پرداخت و به ضرورت توجه به نیاز منطقه ای در جهت آموزش زندگی سالم در دوران سالمندانی و رفع مشکلات معلولین اشاره  کرد و مدیران شهری و مسئولین را به همکاری دعوت نمود.

 در ادامه ، مرادی مدیر امور حقوقی موسسه خیریه کهریزک نیز ضمن ارائه آمار جمعیت سالمندی و توضیحاتی در خصوص وضعیت سالمندی در ایران و جهان ،  توجه به نیازها ی سالمندان را در اولویت های برنامه های آسایشگاه کهریزک عنوان نمود و به نحوه بهره برداری از ساختمان و فعالیتهای آتی این مجموعه اشاره کرد.

وی ادامه داد: زمین این ملک توسط دکتر الماسی به آسایشگاه خیریه کهریزک اهدا شده و با همراهی های ایشان و آسایشگاه کهریزک این مکان احداث شده است .

وی تصریح کرد: دکتر الماسی یکی از خیرینی است که تا به امروز املاک بیشماری را وقف آسایشگاه خیریه کهریزک کرده است که از آن جمله می توان به آپارتمانی در کرج ، ویلایی در نمک آبرود و… اشاره نمود.

مدیر امور حقوقی موسسه خیریه کهریزک با اشاره به اینکه این ملک در ۴ طبقه احداث شده افزود: هدف از احداث این بنا، فراهم کردن مکانی تفریحی برای نیکوکارانی است که به آسایشگاه خیریه کهریزک ملک اهدا کرده اند .

مرادی اظهار داشت : آسایشگاه خیریه کهریزک درنظر دارددر آینده نزدیک  طبقه همکف این ملک را با توجه به نیاز منطقه و ضرورت رسیدگی به سالمندان ، وقف خدمات مراقبت روزانه نماید تا سالمندان بتوانند به این مکان مراجعه کرده و خدمات دریافت نمایند .

وی به اقدامات ارزشمند دکتر علی محمد الماسی در آسایشگاه کهریزک اشاره نمود و اذعان داشت : ایشان تمام عمر،  خود را وقف امور خیریه نموده اند و توجه زیادی به کمک کردن به افراد بی بضاعت دارند به طوریکه معتقدند توجه به نیازهای سالمندان و برنامه ریزی های منسجم در این جهت می تواند به ارتقاء وضعیت سلامت سالمندان کمک  شایانی داشته باشد.

گفتنی است :  این  مراسم با سخنرانی دکتر علی محمد الماسی و نمایش چندین فیلم از آسایشگاه کهریزک به پایان رسید .

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =