فتنه ۸۸ را بیگانگان طراحی و توسط سربازان داخلی آن‌ها اجرا شد

مسئول امور روحانیون نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه با اشاره به ابعاد مختلف فتنه ۸۸ گفت: این فتنه را بیگانگان طراحی و توسط سربازان داخلی آن‌ها اجرا شد.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ؛ حجت‌الاسلام علی‌رضایی، مسئول امور روحانیون نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شنبه شب در مراسم بزرگداشت یوم‌الله ۹ دی در ارتباط با شاخصه‌های انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت: مهم‌ترین شاخصه‌های انقلاب اسلامی استکبارستیزی، ترویج ارزش‌های اسلامی، حمایت از مظلومان و مستضعفین، عدالت محوری و شایسته‌سالاری است.

وی با تأکید بر حفظ شاخصه‌های انقلاب گفت: ما در طول تاریخ انقلاب به رهبری امام راحل و رهبر معظم انقلاب بنا داریم وظیفه خود را نسبت به انقلاب عمل کنیم، همه می‌دانند دشمن مقابل انقلاب زانو زده، اکنون قریب به ۴۰ سال از عمر انقلاب می‌گذرد و دشمنان نمی‌توانند با ما مقابله کنند.

مسئول سابق بسیج طلاب کل کشور با اشاره به واقعه عاشورا افزود: انسانی موفق است که از حوادث گذشته درس بگیرد ،آن زمان که ارزش‌های اسلام عملی نشد واقعه عاشورا رخ داد و عبرت عاشورا برای ما باید درس باشد.

وی در همین راستا بیان داشت: فتنه ۸۸ که باعث شد مردم در آن به خروش آیند از خارج کشور طراحی و توسط سربازان داخلی خود آن را اجرا کردند؛ آن‌ها خواستند تا همانند کشورهای دیگر با راه‌اندازی انقلاب رنگی بتوانند سرنوشت نظام را تغییر دهند، خیال می‌کردند؛ این انقلاب به راحتی به دست نیامده که به راحتی از دست برود.

مسئول امور روحانیون نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه برای تبیین عبرت‌های فتنه ۸۸ عنوان کرد: فتنه یعنی فضای غبارآلود که معلوم نیست حق کجاست و باطل کجاست تا مردم برای تشخیص دچار اشتباه شوند.

این مقام مسئول در ادامه به معرفی شاخصه‌های فتنه‌گران پرداخت و دراین‌باره گفت: شهرت اولین شاخصه فتنه‌گر و محبوبیت بین دومین آن است و از همه مهم‌تر از خود راضی بودن، خودمحوری و عدم توجه به بیانات ولی‌فقیه است  که در تاریخ اسلام می‌توان به سرد خزاعی اشاره کرد.

وی، فتنه ۸۸ را به جنگ جمل تشبیه کرد و درباره نفوذ در کشور عنوان کرد: اگر بخواهم یک مجموعه مذهبی و مکتبی را شکسته داد باید دست‌نوشته‌های یک عالم به دین وجود داشته باشد همان طور که در تاریخ اسلام دیدیم احتیاج به امضای شورح قاضی در مورد مرتد بودن امام حسین علیه‌السلام بود که رهبر معظم انقلاب دراین‌باره فرمودند «اگر شرح قاضی در قبال کشته شدن هانی سکوت نمی‌کرد شاید واقعه عاشورا رخ نمی‌داد.»

حجت‌الاسلام علی‌رضایی در پایان گفت: دشمنان ما از بیرون هیچ غلطی نمی‌تواند بکند مگر این‌که از داخل نفوذ کرده و خودی‌ها ضربه بزنند،خیلی از علما وارد صحنه شدند و درمقابل فتنه ایستادگی کردند؛همچنین مردم نیز خوب درخشیدند اما متأسفانه خواص خوب عمل نکردند.

  * مراسم بزرگداشت ۹ دی کاملاً مردمی است / ۹ دی از مقدس‌ترین روزهای تاریخ انقلاب اسلامی است حجت‌الاسلام حسن لزومی، امام جمعه پاکدشت در حاشیه مراسم بزرگداشت حماسه مردمی ۹ دی اظهار داشت: این مراسم از سوی مردم و شهروندان شهرستان برگزار شده و مردم خود دوست دارند حماسه ۹ دی را گرامی بدارند و شرکت در این مراسم هیچ اجباری ندارد. وی گفت: یوم‌الله ۹ دی از مقدس‌ترین روزهای تاریخ جمهوری اسلامی ایران است. دشمن بخواهد، یا نخواهد ما تا آخرین نفس این حماسه را گرامی می‌داریم.

ارم خبر

انتهای پیام/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =