به گزارش خبرنگار پايگاه خبري آفتاب ري از شهریار ، سردار دکتر احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی کشورمان صبح دیروز  در جمع خبرنگاران در فرماندهی ویژه غرب استان تهران در خصوص مشکلات موجود در این فرماندهی گفت: اگر ما نتوانیم به سرعت، امکانات مورد نیاز انتظامی منطقه ویژه غرب را تامین کنیم با توجه به افزایش جمعیت در این منطقه، ساخت شهرک های مسکونی منجر به ایجاد چالش امنیتی زیادی می شود و براساس پیش بینی ما، ظرف دو سال آینده یک الی دو میلیون نفر به جمعیت این منطقه اضافه خواهد شد.

وی ادامه داد: پیش بینی کرده ایم تا پایان سال ۹۲ ساختارها بر اساس پیش بینی جمعیت در این منطقه اصلاح شده و آمایش جدید انتظامی ایجاد شود.

احمدی مقدم یادآور شد: برای ساخت فرماندهی شهرستان هایی مانند بهارستان، ملارد و شهر قدس و همچنین ساخت ستاد فرماندهی انتظامی ویژه غرب تهران مجموعا چیزی حدود ۲۰ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی شده که این به غیر از ساخت ۲۰۰ دستگاه خانه سازمانی است.

فرمانده ناجا از این منطقه به عنوان کانون و یژه در استان تهران نام برد و ادامه داد: غرب استان تهران از بالاترین رشد جمعیت برخوردار است و نرخ مهاجرت و جاذبه جمعیتی در این منطقه زیاد می باشد.

فرمانده نیروی انتظامی از افزایش قابل توجه نیروی انسانی در این فرماندهی خبر داد و تصریح کرد: حدود ۱۰۰۰ نفر پرسنل جدید در این فرماندهی جذب شده است و ظرفیت خودروها نیز تا پایان سال آینده تکمیل خواهد شد تا نیازهای این فرماندهی تامین شود.

وی یکی از مطالبات اصلی مردم در این فرماندهی را امنیت اجتماعی دانست و گفت: این منطقه به دلیل وجود سکونت گاه های غیر قانونی و جمعیت رو به توسعه آن، با چالش و آسیب های اجتماعی زیادی روبرو است و اگر به این مسئله توجه نکنیم این منطقه می تواند خوابگاهی برای مجرمانی شود که در تهران مرتکب جرم می شوند.

احمدی مقدم به کاهش سرقت به عنف و زورگیری و افزایش کنترل آن در این فرماندهی اشاره کرد و گفت: احساس رضایت مردم در این منطقه بیشتر شده و تا رسیدن به نقطه مطلوب باید سریع عمل کنیم.

وی با اشاره به اینکه از تاسیس این فرماندهی حدود ۱۴ ماه می گذرد، اظهارداشت: طی این مدت، هیئت های نظارتی به این فرماندهی به منظور بازبینی عملکرد آن توسط اینجانب اعزام شده است که با توجه به کمبود امکانات، اقدامات خوبی انجام شده که از کلیه مسئولان از جمله استاندار، نماینده مجلس، معاون سیاسی و امام جمعه این استان تقدیر می کنم.

فرمانده ناجا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به واقعه کربلا، گفت: نیروی انتظامی با تمام توان و نیرو، ضمن دفاع از کشور و ارزشها، امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه اجرا می کند تا ناهنجاریها به هنجار و منکر به معروف تبدیل نشود و این مستلزم مسئولیت پذیری ما است.

سردار مقدم افزود: باید با مردم و معتمدین محلی تعامل داشته باشیم تا بتوانیم سریع تر ارزش ها را ترویج دهیم و از گسترش ناهنجاریها جلوگیری کنیم.

سردار مقدم در خاتمه ضمن تشکر و قدردانی از کلیه همکاران، مدیران و پرسنل این فرماندهی و بالاخص فرمانده غرب استان تهران تاکید کرد: برای سال آینده و نیز ماههای پایانی امسال، برنامه هایی جهت رفاه حال کارکنان درخصوص مایحتاج عمومی داریم که انشاالله تحقق یابد.

در ادامه این مراسم، سرهنگ ”اصلانی”فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران” از تجهیز این فرماندهی به امکانات خودرویی و نیز تامین نیروی انسانی تقدیر و تشکر کرد و افزود: تجهیز این فرماندهی، خشنودی و رضایتمندی مردم را به همراه دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =