«پس از باران» در دوران پخش خود یکی از موفق‌ترین سریال‌های تلویزیون بود به نحوی که هنوز پس از ۱۲ سال از پخش سری اول، بسیاری از مخاطبان آن را به طور کامل به یاد دارند.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، بازپخش سریال «پس از باران» به کارگردانی «سعید سلطانی» از فردا -چهارشنبه ۱۷ مهر- در شبکه تماشا آغاز می‌شود. شبکه تماشا قصد دارد این سریال را هر شب ساعت ۲۳ در باکس اصلی و با ۲ بار تکرار در ساعت‌های ۵ بامداد و ۱۴ روانه آنتن کند. مجموعه تلویزیونی «پس از باران» برای اولین بار در سال 79 در قالب 37 قسمت از شبکه سه سیما پخش شد. این سریال روایتی دراماتیک از زندگی دختری شمالی(شهربانو) است که در عنفوان جوانی و نوجوانی به همسری خان دهکده درمی‌آید.  

Pas Az Baran

او همسر دوم مردی می‌شود که در انتظار فرزند است. این سریال کاملا در شمال کشور (گیلان) تصویربرداری شده و ماجراهای آن در دوران رضا شاه می‌گذرد. این سریال روایتی انسانی از روابط ارباب و رعیتی بود و با موضوع قرار دادن زندگی خانواده یک ارباب و حضور دختری با عنوان همسر دوم ارباب، به نمایش شرایط جدید و مخالفت‌های خانواده ارباب «همسر اول» و عواقب و عوارض چنین حضوری می‌پرداخت. «پس از باران» در دوران پخش خود یکی از موفق‌ترین سریال‌های تلویزیون بود به نحوی که هنوز پس از ۱۲ سال از پخش سری اول، بسیاری از مخاطبان آن را به طور کامل به یاد دارند. حتی شبکه دوم تلویزیونی دولتی مالزی RTM۲ پخش مجموعه تلویزیونی «پس از باران» را از ۲۵ مرداد ۱۳۸۸ آغاز کرد و این مجموعه ۳۷ قسمتی با زیرنویس انگلیسی تا پایان ماه رمضان آن سال هر شب از این شبکه پخش شد.

Pas Az Baran1

محمود پاک نیت، کتایون ریاحی، مرجان محتشم، جهانگیر الماسی، بهزاد فراهانی، ثریا قاسمی، صبا کمالی، رحیم نوروزی، امیر آتشانی، جمیله شیخی و ... به عنوان بازیگر در این مجموعه  تلویزیونی ایفای نقش کردند. «مرجان محتشم» یکی از بازیگران اصلی سریال، پس از پخش «پس از باران» به یکی از چهره‌های موفق سینماو تلویزیون تبدیل شد که هنوز هم با اینکه سال‌هاست کار بازیگری را کنار گذاشته، در یاد مخاطبان این سریال باقی مانده است. محتشم پش از حضور در پس از باران در چند فیلم تلویزیونی و سینمایی دیگر ایفی نقش کرد و پس از آن دیگر در اثری حاضر نشد. سال گذشته یکی از سایت‌های خبری با او مصاحبه‌ای انجام داده بود که محتشم بخش زیادی از آن را تحریف شده دانسته بود و پس از آن دیگر تن به مصاحبه با هیچ رسانه‌ای نداد. «محمود پاک نیت» نیز از دیگر بازیگران اصلی سریال در نقش خان است. او در پاسخ به خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، درباره دلایل موفقیت این سریال می‌گوید: کارهایی که پشت صحنه خوبی داشته باشند، روی مخاطب هم تاثیرگذار گذارند. کارگردان و تهیه کننده هر دو با عشق و علاقه کار کردند و عشقی که در کار بود به مخاطب منتقل شد. وی ادامه می‌دهد: متن خوبی داشت، گیرایی داشت و جذاب بود. متن طوری بود که من ساعتها می‌نشستم و آن را می‌خواندم. حتی شده بود حین خوردن غذا هم متن این داستان را می‌خواندم. بازیگر نقش ایوب پیامبر افزود: غم در زندگی ایرانیان جزئی از زندگی  است. ارتباط قوی و احساسی بودن از جمله دلایلی بود که مردم پای این سریال بنشینند. مردم ایران، مردمی احساسی هستند و با احساس زندگی می‌کنند. وی همچنین در سخنان خود به کم ساخته شدن چنین آثاری اشاره می‌کند و توضیح می‌دهد: با توجه به وضعیت اقتصادی و هزینه بر بودن این نوع سریال‌ها، هم برای صداوسیما هم برای بخش خصوصی از نظر اقتصادی به صرف نیست. سریال‌های آپارتمانی مخاطب را سرد می‌کند و به سمت سریالهای شبکه‌های ماهواره‌ای می‌کشاند.  

Pas Az Baran2

«مهوش صبرکن» بازیگر مادر زن خان نیز درباره موفقیت سریال عنوان داشت: مردم با ماجرای این سریال هم‌ذات پنداری کردند. آن زمان خیلی از خانم‌ها من را می دیدند و درد و دل می‌کردند که این اتفاق به نوعی برای آنها اتفاق افتاده است. وی ادامه داد: البته این سریال کار نویی بود که تمام آن هم در خطه شمال تصویربرداری شده بود و زیبایی بصری ویژه‌ای هم داشت.  

Pas Az Baran3

وی در ادامه به ذکر خاطره‌ای از زمان پخش سریال پرداخت و گفت: سکانسی بود که ارباب داشت لباس دامادی می‌پوشید و کتایون ریاحی پشت کت آن را برای رفتن به حجله با برس تمیز می‌کرد. مردم وقتی این صحنه را دیدند به من می گفتند چطور می‌توانی این موضوع را تحمل کنی. در حقیقت این مردم هستند که به ما ارزش می‌دهند و ما با عشق برای مردم کار می‌کنیم. وی تصریح کرد: این سریال نوشته خوبی داشت و هنوز هیچ کاری مانند این ساخته نشده است. هنوز بعد از گذشت سالها مردم این سریال و داستان این سریال را دوست دارند و هنوز هم بعد از گذشت سالها بازخورد آن را می بینند. منبع: فارس انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =