چندی قبل مراسمی با حضور تعدادی از ایرانیان مقیم امارات در دبی برگزار شد که آقای محمدرضا فیاض سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور امارات هم در آن شرکت نمود.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری به نقل از  رویداد، انجمن برگزار کننده مراسم مذکور در آرم خود از پرچم 3 رنگ بدون آرم جمهوری اسلامی استفاده می کند که این امر نمایانگر هویت سیاسی انجمن بوده و تعدادی از اعضای آن نیز به علت تخلفات مالی در امور گمرکی و مالیاتی تحت تعقیب مراجع ذیصلاح ایران می باشند.
حضور سفیر ایران در مراسم این انجمن که علاوه بر هویت سیاسی آن، اکثر خانم های حاضر در آن بدون حجاب اسلامی حضور داشتند، با وجهه یک مقام مسئول ایرانی و با پروتکل های وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در تضاد می باشد و جای تعجب دارد .
این ها در حالی اتفاق میافتد که فشار دولت امارات بر ایرانیان مقیم در دوران مسؤولیت این سفیر محترم چندین برابر شده است، زیرا آقای سفیر بنا به دلایل نامشخصی توجه چندانی به وضعیت سخت هموطنان ایرانی در کشور امارات نداشته و اساساً محدودیت وقت ملاقات با آنان قایل شده است به نحوی که اگر لیست ملاقات های ایشان بررسی شود در طی این دو سال و نیم که سفیر شده اند فقط یک ششم سفیر قبلی به هموطنان اجازه ملاقات داده است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =