سقوط هواپیما مسافربری اوکراین در غرب تهران

یک فروند هواپیما لحظاتی قبل در منطقه شاهدشهر شهرستان شهریار استان تهران سقوط کرد.

به گزارش شبکه خبری تهراننیوز، بر اساس مشاهدات خبرنگار «تهران نیوز» لحظاتی قبل یک هواپیما در منطقه شاهدشهر شهرک لاله سقوط کرده است. این هواپیما پس از برخورد با زمین منفجر شده است و نقطه سقوط در پارک گزارش شده است. بر اساس پیگیری خبرنگار «تهران نیوز» این هواپیما مسافربری اوکراین بوده است که در نزدیکی فرودگاه امام (ره) سقوط کرده است. یک فروند هواپیمای مسافربری بویینگ ۷۳۷ متعلق به خطوط هوایی اوکراین پس از پرواز از فرودگاه امام خمینی(ره) دچار نقص فنی شد و سقوط کرد. اخبار اولیه حاکی است این هواپیما که عازم کیف پایتخت اوکراین بوده است ۱۸۰ مسافر و خدمه داشته است.  

احتمال زنده‌بودن سرنشینان هواپیمای اوکراینی وجود ندارد

 

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با اشاره به سانحه سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری اوکراین گفت:‌ بر اساس شواهد، احتمالی برای زنده بودن سرنشینان هواپیما وجود ندارد.

مرتضی سلیمی اظهار کرد: حوالی ساعت ۶ و ۲۲ دقیقه سقوط این هواپیما به جمعیت هلال احمر اعلام شد که در پی آن تیم‌های امدادی به محل اعزام شدند. وی با تاکید بر این موضوع که بر اساس شواهد، احتمالی برای زنده بودن سرنشینان هواپیما نیست گفت: امداد و نجات ادامه دارد. ۶۰ تیم عملیات و دو بالگرد از تهران اعزام شده‌اند. ساعتی پیش یک فروند هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷ متعلق به خطوط هوایی اوکراین پس از پرواز از فرودگاه امام خمینی(ره) دچار نقص فنی شد و سقوط کرد. براساس گزارش خبرنگار تهران نیوز ، محل دقیق سقوط این هواپیما در پارکی در محمودآباد شهریار بوده است.

اعزام سه تیم حریق به محل سقوط هواپیمای اوکراینی

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از اعزام سه تیم حریق و سه تیم نجات به محل سقوط هواپیمای اوکراینی در نزدیکی فرودگاه امام خمینی (ره) خبر داد. سید جلال ملکی در این باره اظهار کرد:‌ حوالی ساعت هفت صبح امروز سقوط این هواپیما به ما اطلاع داده شد که بلافاصله نیروهای ما به محل اعزام شدند. وی با تاکید بر اینکه سه گروه حریق و سه گروه نجات از سازمان آتش‌نشانی تهران به محل اعزام شدند، گفت: پیش از اعزام نیروهای آتش‌نشانی تهران، نیروهای آتش‌نشانی شهرهای اطراف در محل حضور داشتند.

جزئیات نحوه سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین

یکی از شاهدان عینی از سقوط هواپیما مسافربری اوکراین در گفتگو با خبرنگار سرویس حوادث شبکه خبری «تهران نیوز» اظهار داشت: هواپیما قبل از سقوط دچار نقص فنی شده و در آسمان آتش گرفته بود و حجم آتش هواپیما به حدی بود که تا ۳۰ متر عقب تر از هواپیما شعله های آتش به چشم می‌خورد. وی گفت: به دلیل حجم بالای آتش ابتدا برخی از شاهدان تصور می کردند که موشک است این شاهد عینی خاطرنشان‌کرد: هواپیمای مسافربری اوکراین ۱۰ متر بعد از مناطق مسکونی منطقه شاهد شهر در پارک محمودآباد سقوط کرد و تکه‌های هواپیما در وسعت ۵۰۰ متر متلاشی شده است. وی ادامه داد: مردم پس از مشاهده این حادثه سریعاً خودشان را برای امدادرسانی به محل حادثه رساندند اما به دلیل شدت حادثه متاسفانه هیچ یک از مسافران و خدمه هواپیما در این حادثه سالم نمانده‌اند.

آماده‌باش پلیس در اطراف محل سقوط هواپیمای اوکراینی

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی ویژه غرب استان تهران اعلام کرد که ماموران پلیس با حضور در اطراف محل سقوط هواپیمای اوکراینی اقدام به تامین امنیت این منطقه‌ کرده‌اند. سرهنگ سرپناه در این‌باره گفت: دقایقی پس ازسقوط هواپیمای مسافربری در محدوده پرندک تهران، چندین تیم از ماموران انتطامی به محل حادثه اعزام شده و نسبت به تامین امنیت منطقه اقدام کردند. به گفته او در حال حاضر ماموران در آماده‌باش هستند. وی با بیان اینکه هواپیما پس از سقوط دچار حریق شده است، گفت: شدت حریق به حدی بوده است که امکان عملیات امداد و نجات در دقایق اولیه وجود نداشته است.  

۱۶۷ مسافر و ۹ خدمه پرواز اوکراینی حادثه دیده جان باختند

سخنگوی شهر فرودگاهی امام‌خمینی گفت: ۱۶۷ مسافر و ۹ کرو پرواز هواپیمایی اوکراینی که صبح امروز فرودگاه امام را به مقصد کیف اوکراین ترک می‌کرد در پی سقوط در حوالی شهر جدید پرند درگذشتند. «علی کاشانی» صبح چهارشنبه به ایرنا گفت: هواپیمای اوکراینی که صبح امروز تهران را به مقصد کیف در اوکراین ترک می‌کرد حوالی شهر جدید پرند در استان تهران به دلیل حادثه آتش سوزی دچار نقص فنی شد و سقوط کرد.  بوئینگ ٧٣٧ هواپیمایی اوکراین ۱۶۰ مسافر و ۹ خدمه پرواز داشت که جان خود را در این حادثه از دست دادند. سخنگوی شهر فرودگاهی حضرت امام خمینی خبر داد که به زودی لیست مسافران ایرانی و خارجی حادثه سقوط هواپیمایی بوئینگ اوکراینی در نزدیکی شهر جدید پرند اعلام می شود.         انتهای پیام/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =