سقوط یک کارگر از داربست ساختمان/ مصدوم با بالگرد به بیمارستان منتقل شد

رییس اورژانس پردیس گفت: فردی پس از سقوط از داربست مجروح شده و به وسیله بالگرد منتقل شد.

به گزارش تهران نیوز، نادر شایان رییس اورژانس شهرستان پردیس در گفت‌و‌گو با خبرنگار پردیس خبر در رابطه با سقوط یک کارگر از داربست ساختمان اظهار داشت: کارگر ۳۴۴ ساله ای که در فاز ۹ شهر پردیس مشغول نصب داربست ساختمانی بوده از ارتفاع ۸۸ متری سقوط کرده و مجروح شد.

وی ادامه داد: این حادثه در ساعت ۱۶ رخ داده و مصدوم از نواحی گردن و کمر آسیب جدی دیده و دچار خونریزی داخلی شده است.

رییس اورژانس پردیس تاکید کرد: گاهاً بروز این حوادث را در سطح شهرستان شاهد هستیم که با رعایت اصول مراقبتی می توان از وقوع آن جلوگیری کرد.

شایان گفت: در پی وقوع این حادثه و ورود جراحت در گردن، طحال و خونریزی داخلی فشار خون مصدوم هر لحظه کاهش می یابد بنابراین با توجه به وخامت حال مصدوم تصمیم گرفتیم او را بوسیله اورژانس هوایی منتقل کنیم.

وی تصریح کرد: برای حفظ وقت طلایی پس از درخواست بالگرد و حضور اورژانس هوایی در باند فرود فاز ۴ شهر پردیس عملیات انتقال انجام شد.

رییس اورژانس پردیس از مراجعه شش هزار بیمار طی یک سال گذشته به این نهاد اشاره کرده و خاطر نشان کرد: برای حفظ زمان طلایی سعی داشته ایم انتقالهایی که نیاز به فوریت در آنها احساس می شوند از طریق بالگرد انجام شوند.

شایان اظهار داشت: امیدواریم با افزایش باندهای فرود بالگرد در شهرستان پردیس زمان حیاتی برای انتقال بیمار حفظ شود.

وی از وجود میانگین سه اعزام در طول هفته به وسیله بالگرد سخن گفته و بیان داشت: با توجه به مسیرهای مواصلاتی و شاهراهی موجود در منطقه تصادفات بیشتر سوانح و حوادث را تشکیل داده و نیاز به اعزام بالگرد را شامل می شوند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =