مدیر مرکز مستندسازی سازمان فرهنگی رسانه‌ای اوج از ساخت سه مستند با محوریت ضد آمریکایی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، سیدسلیم غفوری مستندساز و یکی از مدیران مستندسازی سازمان اوج در گفت و گو با خبرنگار سینمایی فارس از تولید و ساخت سه مستند با محوریت بحران در آمریکا و ضد آمریکایی خبر داد.

وی افزود: مستند «آیا آمریکا پیر شده است؟» از تولیدات جدید موسسه فرهنگی رسانه‌ای اوج به فروپاشی و معضلات اجتماعی و اقتصادی آمریکا می‌پردازد و کارگردانی این مستند را اعلا اویسی بر عهده دارد که در حال حاضر در مرحله تدوین به سر می‌برد.

غفوری عنوان کرد: مستند دیگری هم تحت عنوان «تاریخ روابط ایران و آمریکا» که به تاریخ روابط بین ایران و آمریکا از دوران قاجاریه و کودتای 28 مرداد میپردازد نیز مراحل تصویربرداری خود را سپری می‌کند که کارگردانی این مستند را محمد دبوق بر عهده دارد.

این مستندساز همچنین از ساخت مستند «آشیان بر باد» با محوریت تاثیرات جنگ عراق و افغانستان خبر داد و افزود: این مستند به صورت مستقیم به تاثیرات روانی جنگ عراق و افغانستان بر روی سربازان آمریکایی که پس از گذشت سال‌ها هنوز آن‌ها را رنج می‌دهد می‌پردازد که طی این مستند با تعدادی از سربازانی که از این عارضه رنج می‌برند صحبت شد و مشکلات آن‌ها بررسی شده است.

منبع: فارس

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =