سکانس ازدواج جوانان بهارستان در رتبه نخست استان تهران/تولد ۷۴۲ نوزاد مهرماهی در بهارستان

رئیس ثبت احوال شهرستان بهارستان از کسب رتبه نخست ازدواج دربین شهرستانهای پایتخت خبرداد وگفت: بر اساس آمار ثبت شده ۷۴۲ نوزاد درمهرماه دارای شناسنامه شده اند که ۳۷۰ نفر از آنها دختر و ۳۷۲ نفر پسر هستند.

به گزارش سرویس اجتماعی تهران نیوز، به نقل از  بهارستانه، کسب رتبه نخست ازدواج در بین شهرستان های پایتخت (بعد ازشهرستان تهران) موضوعی شد تا به نفر اول شهرستان بهارستان درثبت رویدادهای تاریخی که در زندگی هرفردی رخ می دهد سر بزنیم. با ورود به ساختمان اداره ثبت احوال شهرستان بهارستان سرزده و خارج از وقت اداری مستقیم به سمت اتاق آقای رئیس رفتیم که برخلاف دیگر ادارات با در باز اتاق و آن لبخندهای لطیف روبرو شدیم که در نگاه اول تعجب آور بود. حسین آخوندی ۴ سالی است که در شهرستان بهارستان فعالیت می کند و بگفته خودش همیشه اولین نفر وارد اداره و آخرین نفر خارج شده؛ علت باز بودن در اتاق اش نیز بخاطر مراجعات زیاد مردم در طول روز است.آخوندی گاهی تا ساعت ۶ بعدازظهر هم در اداره است.

4

بر خلاف گفتگوهای خبری این بار برای گفتگویی متفاوت و صمیمانه به سراغ رئیس ثبت احوال شهرستان بهارستان رفتیم. حسین آخوندی برخلاف چهره جوانش، ۳ فرزند و ۱ نوه دارد و در زمانی که ازدواج کرده ۲۴ سال سن داشته که میانگین سنی زمان ازدواج اش کمتر از میانگین این روزهای بهارستان است. وی از ناگفته های دوران مدیریت ۱۴۶۰ روزه خود در بهارستان گفت و با اشاره به اینکه بدلیل نبود بیمارستان و آرامستان ثبت به موقع وقایع حیاتی در این شهرستان با مشکل روبرو است، اظهار کرد: برای رفع این مشکل از مردم درخواست کردیم تا برای ثبت فوت شدگان تا ۱۰ روز بعد از فوت بستگان و برای ثبت زمان ولادت نوزادان تا ۱۵ روز بعداز تولد به اداره ثبت احوال شهرستان بهارستان مراجعه کنند. 2 آخوندی با اشاره به اینکه در مهر ماه سال جاری ۶۱ شهروند بهارستانی فوت شده اند، تصریح کرد: در این میان ۳۳ نفر مرد و ۲۸ نفر زن بوده اند که بر اساس این آمار میزان فوتی های مرد بیشتر است. رئیس ثبت احوال شهرستان بهارستان با بیان اینکه در مهر ماه ۱۹ بهارستانی اقدام به تغییر نام خود کرده اند، ادامه داد: مهر ماه برای مردم بهارستان ماه خوبی بوده و بر اساس آمار ثبت شده ۷۴۲ نوزاد در این ماه دارای شناسنامه شده اند که ۳۷۰ نفر از آنها دختر و ۳۷۲ نفر پسر هستند. 1 وی به آمار میانگین ازدواج جوانان بهارستان هم اشاره کرد و افزود: میانگین سنی ازدواج پسرها ۱۴/۲۷ سال و برای دخترخانم ها ۱۶/۲۲ سال است که همین امر کسب رتبه نخت ازدواج بین شهرستان های استان تهران را برای بهارستان به ارمغان آورده است. آخوندی به دغدغه این روزهای کارکنان ادراه اش اشاره کرد و گفت: با اجرای طرح صدور کارت ملی هوشمند، در مهر ماه ۱۷۱۷ نفر در خواست اخذ کارت داشته اند که ۱۴۴۲ نفر موفق به دریافت کارت هوشمند شده اند. رئیس ثبت احوال شهرستان بهارستان خاطر نشان کرد: بعد از راه اندازی امکان ثبت درخواست صدور کارت ملی هوشمند در دفاتر پیشخوان گلستان، دفتر پیشخوان نسیم شهر نیز در چرخه این امکان قرار گرفت و مردم برای تسهیل در انجام امور خود می توانند به این دفتر نیز مراجعه کنند. انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =