سکوت دولت درباره فساد صندوق فرهنگیان و اختلاس ۱۲۰۰ میلیاردی +عکس

به گفته نمایندگان مجلس، حجم فساد مالی در صندوق ذخیره فرهنگیان ۸ هزار میلیارد تومان است. دادستان کل کشور هم رقم اختلاس در دو بانک ملی و ملت را ۱۲۰۰ میلیارد تومان عنوان کرده است.

به گزارش تهران نیوز ،به نقل از مشرق با گذشت دو هفته از بازداشت رئیس صندوق ذخیره فرهنگیان بابت فساد بزرگ مالی در این صندوق و همینطور سخنان دادستان کل کشور درباره اختلاس در دو بانک ملی و ملت، مقامات ارشد دولت یازدهم که در سه سال اخیر صدها بار درباره مبارزه با مفاسد اقتصادی سخن گفته‌اند، سکوت کرده‌اند.

به گفته نمایندگان مجلس، حجم فساد مالی در صندوق ذخیره فرهنگیان ۸ هزار میلیارد تومان است. دادستان کل کشور هم رقم اختلاس در دو بانک ملی و ملت را ۱۲۰۰ میلیارد تومان عنوان کرده است.

تا قبل از دستگیری شهاب‌الدین غندالی که در دولت روحانی به ریاست صندوق ذخیره فرهنگیان منصوب شد، اصلاح‌طلبان و حامیان دولت یازدهم به شدت تلاش داشتند که فساد ۸ هزار میلیارد تومانی را به دولت قبل نسبت دهند؛ اما پس از دستگیری غندالی، این عده آچمز شدند و رسانه‌های زنجیره‌ای نیز به طور کلی این فساد بزرگ را سانسور کردند و از سوی دیگر با زنده کردن پرونده تکراری موسوم به دکل گم شده تلاش کردند اذهان عمومی را منحرف سازند.

خبر اختلاس ۱۲۰۰ میلیارد تومانی در بانک‌های ملی و ملت هم به طور کامل در رسانه‌های حامی دولت، سرکوب شد. این رسانه‌ها که درباره مفاسد چند میلیارد تومانی دولت قبل نیز فریاد وامصیبت سرمی‌دهند، ترجیح دادند اختلاس ۱۲۰۰ میلیارد تومانی را اصلا نبینند.

با این حال، نکته مهم درباره فساد ۸ هزار میلیارد تومانی در صندوق ذخیره فرهنگیان و اختلاس ۱۲۰۰ میلیارد تومانی در بانک‌های ملی و ملت، سکوت مدعیان مبارزه با مفاسد اقتصادی در دولت یازدهم نسبت به این فساد عظیم است.

در راس این افراد باید به اسحاق جهانگیری اشاره کرد که در سه سال اخیر جامه ضد فساد پوشیده و بارها با مرور مفاسد رخ‌داده در دولت قبل، وعده برخورد با وقوع مفاسد در دولت یازدهم را داده بود.

جهانگیری تقریبا در اکثر سخنرانی‌های خود در سه سال اخیر، اشاره‌ای به یکی از مفاسد اقتصادی در دولت‌های نهم و دهم کرده است.

این در حالی است که مقایسه پرونده‌های مذکور با فساد صندوق ذخیره فرهنگیان، نشان از حجم عظیم مورد اخیر دارد که در دوره مدیریت جهانگیری و تیم دولت یازدهم رخ داده است.

جهانگیری که ادعای پرچمداری مبارزه با مفاسد اقتصادی را دارد، هنوز نسبت به فساد عظیم صندوق ذخیره فرهنگیان و اختلاس ۱۲۰۰ میلیارد تومانی در بانک‌های ملی و ملت، واکنشی که درخور یک پرچمدار باشد، نشان نداده است.

سکوت دولت درباره فساد صندوق فرهنگیان و اختلاس 1200 میلیاردی +عکس
سکوت دولت درباره فساد صندوق فرهنگیان و اختلاس 1200 میلیاردی +عکس
سکوت دولت درباره فساد صندوق فرهنگیان و اختلاس 1200 میلیاردی +عکس

جهانگیری که برای تخلفات در دولت قبل که از لحاظ عددی بسیار کوچک‌تر از فساد ۸ هزار میلیارد تومانی صندوق ذخیره فرهنگیان بوده‌اند، از تریبون‌های مختلف با صدای بلند اعتراض کرده و سخنانش تیتر سایت‌ها و روزنامه‌های حامی دولت شده، تاکنون جز اشاراتی کوتاه، هیچ اعتراضی به فساد ۸ هزار میلیارد تومانی صندوق ذخیره فرهنگیان و اختلاس ۱۲۰۰ میلیارد تومانی بانک‌های ملی و ملت نکرده است.

نکته جالب آن که سال گذشته اسحاق جهانگیری وعده داده بود که «اگر در دولت یازدهم فسادی در یکی از دستگاه‌ها رخ دهد آن وزیر باید از مردم عذرخواهی کند و برود.»

اکنون اگر برکناری وزیر آموزش و پرورش را بابت فساد ۸ هزار میلیاردی قلمداد کنیم، باید از جهانگیری پرسید چرا وزیر اقتصاد هنوز بر سر کار است و به علت اختلاس ۱۲۰۰ میلیاردی در بانک‌های ملی و ملت، برکنار نشده و عذرخواهی هم نکرده است؟

  انتهای متن/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =