به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری به نقل از  فارس «سیدحسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان که لحظاتی پیش، سخنرانی خود را در شهر بعلبک آغاز کرد در ابتدا از حضور مردم و عزاداری آنها در سالروز اربعین حسینی تقدیر کرد و گفت: هنگامی که به حضور میلیونی عزاداران حسینی در مرقد امام حسین (ع) و برادر ایشان حضرت عباس (ع) نگاه می‌کنم، متوجه می‌شوم که چه کسی در کربلا پیروز شد و جاودانگی را ثبت کرد.

وی افزود: زمانی که ما در روز حداقل 5 بار نام حضرت محمد رسول‌الله (ص) را از رادیوها و منابر و مساجد می‌شنویم و متوجه می شویم که حسین در کربلا پیروز شده و خون بر شمشیر غالب شده است.

دبیرکل حزب‌الله لبنان در ادامه به حرکت زائران حسینی با پای پیاده به سوی کربلا به رغم انفجارهای کنونی اشاره کرد و گفت که این اقدام در سایه وجود حملات انفجاری و شیوه‌های تکفیری که آمریکا بذر آن را در منطقه پاشیده، صورت می‌گیرد. اما آیا این شیوه تکفیری توانسته کاروانهای عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) را متوقف کند؟ این انفجارها نتوانسته، زائران پاکستانی، ایرانی، لبنانی یا عراق را متوقف کند و حتی ربودن زائران نیز نمی‌تواند مانع زیارت مسلمانان شود.

وی در ادامه به عاملان این جنایت هشدار داد و گفت که این شیوه اشتباه است و موجب می‌شود که مردم بیش از پیش متقاعد شوند که باید به زیارت بروند و نظر کسی را تغییر نخواهد داد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان، سپس از معنای انفجار کلیساها در کشورهای عربی و خارجی و قربانی کردن مسیحیان به دلیل احیای اعیاد اسلامی و مسیحی سوال کرد و گفت: چه کسی به این افراد حق داده که مسیحیان را بکشند. اسلام به شعائر مسیحیان احترام می‌گذارد اما شما ای تکفیری‌ها، دین جدیدی را آورده‌اید.

سیدحسن نصرالله همچنین بر ضرورت خویشتن‌داری در شرایط کنونی تاکید کرد و گفت که در حال حاضر در مرحله خطرناکی هستیم و در چنین شرایطی بهتر است که انسان آرامش خود را حفظ کند و به همه چیز خوب توجه کند، زیرا بسیاری از امور اکنون با یکدیگر ادغام شده‌اند.

ادامه دارد....

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =