در آیینی با حضور قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان های استان تهران، شبکه نیکوکاری کمیته مسجد جامع فیروزکوه به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، به گزارش دیمه نیوز؛ در آیینی که به همین مناسبت در محل مسجد جامع فیروزکوه برگزار شد، فرماندار، معاونان سیاسی و انتظامی و اداری- مالی فرمانداری، فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج و رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان فیروزکوه، حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم، “مهدی شعبانی” رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان فیروزکوه گفت: تشکیل نهاد مقدس کمیته امداد از نشانه های توجه امام راحل به اقشار ضعیف جامعه بود.

وی بیان کرد: دل آرایی و تسکین دردهای دردمندان جامعه یکی از اهداف بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی از تشکیل این نهاد بود و بحمدالله امروز و در دهه چهارم انقلاب اسلامی، کمیته امداد به سوی فقرزدایی و توانمندسازی نیازمندان جامعه در همه عرصه ها گام برمی دارد.

شعبانی خاطرنشان کرد: هم اینک کمیته امداد از طریق ۳۵ سرفصل کاری به خدمت رسانی به محرومان می پردازد که علاوه بر پوشش همه نیازهای جامعه، مروج اخلاق حسنه نیکوکاری است.

وی تصریح کرد: طرح شبکه نیکوکاری با محوریت مساجد و امامان جماعت مساجد و با هدف دستگیری بهتر از نیازمندان به صورت محله محور و همچنین شناسایی هر چه بهتر افراد تاثیرگذار و یاری رسان به مستمندان، برای نخستین بار در شهرستان اجرایی می شود.

در ادامه امام جمعه شهرستان فیروزکوه اظهارکرد: راه اندازی شبکه نیکوکاری خواسته غایی و نهایی امام خمینی(ره) در کمک به محرومان و مستضعفان جامعه بود.

حجت الاسلام “عبدالعلی استیری” تصریح کرد: وقتی انجام این مهم و دستگیری از مستمندان محله ای شود، افراد مستحق با کمک امام جماعت و هیأت امنای مساجد و همچنین معتمدان محلی راحت تر شناسایی می شوند و کمک ها محترمانه تر به دست افراد می رسد.

وی با اشاره به آیات ابتدایی سوره مبارکه “بقره”، ایمان به غیب، پرداخت زکات، برپایی نماز و انفاق اموال در راه خدا را از جمله صفات متقین برشمرد و خاطرنشان کرد: راه اندازی این شبکه در مسجد جامع فقط به معنای پوشش مالی و یاری به محرومان همین منطقه نیست و در هر زمان آماده یاری رسانی به آحاد ولی نعمتان جامعه است.

این مرکز توسط مادر شهید “منصور اسفنجی” از شهدای گلگون کفن هشت سال دفاع مقدس شهرستان فیروزکوه افتتاح شد.

این شبکه نیکوکاری یازدهمین شبکه از این دست در استان تهران است.

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =