فریاد مرگ آمریکا و مرگ بر اسرائیل با حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان در خیابان های پیشوا طنین‌انداز شد.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، به نقل از ندای پیشوا؛ مردم شهرستان پیشوا با حضور گسترده در راهپیمایی ۱۳ آبان و سر دادن فریادهای «مرگ بر آمریکا» انزجار خود را از توطئه‌های شیطان بزرگ علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی اعلام کردند.

مردم مسلمان و همیشه در صحنه پیشوا با حضور قاطع، منسجم و گسترده خود با مشت‌های گره کرده و اراده‌های پولادین ضمن تجدید بیعت با آرمان‌های امام راحل، شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و لبیک به فرمان مقام معظم رهبری خشم و انزجار خود را از استکبار جهانی و اسرائیل غاصب اعلام کردند.

مردم متدین شهرستان پیشوا همراه دانش‌آموزان مدارس مختلف و دانشجویان دانشگاه‌های شهرستان از میدان غدیر(شهرداری سابق) تا صحن مطهر امامزاده جعفر(ع) حرکت کرده و در طول مسیر نیز با سر دادن شعارهای «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» و اهتزاز پرچم‌های جمهوری اسلامی ایران صحنه‌های زیبایی را خلق کردند.

راهپیمایی امسال با توجه به زمزمه مذاکره با آمریکا توسط برخی از افراد و همچنین توطئه‌های دشمنان علیه انقلاب اسلامی ایران از اهمیت بیشتری برخوردار بود و ملت قهرمان ایران در صفی واحد برای زدن مشتی دوباره بر دهان یاوه گویان به صحنه آمده‌اند تا با تمام وجود از دستاوردهای این روز مهم حمایت کرده و استکبارستیزی خود را به دنیا اعلام کنند.

حضور پرشکوه وارثان قیام ۱۵ خرداد در این راهپیمایی نشان از تبعیت مردم شهرستان پیشوا  از منویات امام راحل و مقام معظم رهبری دارد که امسال نیز به مانند سال‌های گذشته کارنامه درخشانی را از خود به یادگار گذاشتند.

راهپیمایی امسال با حضور پرشور بسیجیان ،دانش آموزان ، دانشجویان و طلاب در کنار امام جمعه پیشوا و شخصیت‌های سیاسی، فرهنگی، نظامی و انتظامی و اجرایی پیشوا برگزار شد.

در پایان راهپیمایی ضداستکباری مردم ولایت‌مدار پیشوا قطع نامه‌ای در محکومیت توطئه‌های جبهه استکبار و صهیونیسم جهانی قرائت شد و پرچم  کشورهای آمریکا و رژیم صهیونیستی به آتش کشیده شد.

نگاه ملت ایران به آمریکا همان نگاه ۱۳ آبان سال ۵۷ است

سرهنگ حسن درویشی فرمانده سپاه ناحیه پیشوا گفت : ۱۳ آبان روز تحقیر استکبار جهانی و آمریکای جنایتکار و  روز وحدت تمام جناح های سیاسی درون نظام است که در این روز ابهت پوشالی آمریکا شکسته شد و شعار حضرت امام (ره) که فرمود «آمریکا نمی‌تواند هیچ غلطی بکند» تجلی عینی یافت. darvishi-271

وی افزود : سه رویداد مهم تاریخی از جمله تبعید حضرت امام خمینی (ره) به ترکیه، کشتار دانش‌آموزان در دانشگاه تهران و تسخیر سفارت آمریکا در ۱۳ آبان روی داد که هر کدام از این موارد توانسته نقش مهمی در شکل دادن به حرکت آرمانی و اصیل انقلاب اسلامی به سوی سعادت و رستگاری را ایفا کند.

فرمانده سپاه پیشوا تصریح کرد: وجه مشترک این سه رویداد بزرگ “استکبارستیزی، استقلال‌طلبی و آزادی‌خواهی” ملت مبارز، مقاوم و ولایت‌مدار ایران اسلامی و نماد مقاومت و پایداری ملت ستمدیده ایران و زوال قدرت امریکای جهان‌خوار است.

درویشی اضافه کرد: ۱۳ آبان از ایام کم‌نظیر در تاریخ معاصر کشورمان بوده و دارای درس‌ها و عبرت‌های قابل تاملی برای ماست و به همین دلیل باید هر ساله مراسم ۱۳ آبان با جدیت هر چه بیشتری از سوی مردم برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه راهپیمایی ۱۳ آبان موجب پیوند نسل اول انقلاب با نسل‌های جدید می‌شود، افزود: ادامه راه نسل گذشته انقلاب از سوی نسل‌های آینده نقطه عطفی برای ادامه راه انقلاب است.

فرمانده سپاه پیشوا در مورد ضرورت وحدت و انسجام اسلامی در مبارزه با استکبار جهانی گفت: مبارزه با استکبار جهانی از جمله آمریکا و اسرائیل نیازمند به اتحاد، انسجام، وحدت و همدلی بین مردم بوده که همواره در طول انقلاب وجود داشته است.

وی با اشاره به حضور پر شور مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان ، تصریح کرد: نگاه ملت ما به آمریکا همان نگاه ۱۳ آبان ماه سال ۵۷ است و شدیدتر هم شده و ما در نگاه خودمان تجدیدنظر نمی‌کنیم.

درویشی با بیان اینکه آمریکا از سفارت‌های خود در کشورهای مختلف برای رسیدن به اهداف استکباری خود استفاده می‌کند، افزود: حقانیت حرکت دانشجویان ایرانی در تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ایران بعداز ۳۵ سال بیش از پیش به جهانیان ثابت شد و مردم جهان متوجه شدند که سفارتخانه آمریکا محلی برای انجام فعالیت‌های ساختارشکنانه علیه نظام بشری است.

وی با اشاره به اینکه آمریکا از سفارتخانه‌های خود در کشورهای مختلف همواره به عنوان محلی برای جاسوسی استفاده می‌کند، افزود: سفارتخانه به عنوان محل دیپلماتیک مورد استفاده آمریکا نبوده است.

امام جمعه پیشوا گفت : دو شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» انفکاک ناپذیر است و این دو شعار باید با یکدیگر گفته شود.

حجت الاسلام و المسلمین رحمتی نیا امام جمعه شهرستان پیشوا در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ندای پیشوا با بیان این که راهپیمایی ۱۳ آبان امسال با شکوه تر از سال های گذشته برگزار شد اظهار داشت : در راهپیمایی ۱۳ ابان در سال های گذشته بیشتر دانش آموزان و فرهنگیان شرکت می کردند ،اما امسال عموم مردم به صورت چشمگیر در این راهپیمایی حضور پیدا کردند  .

rahmati-nia-e.j.pishva-281x272

 امام جمعه پیشوا با اشاره به واقعه ۱۳ آبان ۵۷ و اهمیت آن در دوران انقلاب اسلامی اذعان کرد:  تسخیر لانه جاسوسی آمریکا از نظر ظاهری یک حادثه محدود و کوچک به نظر می آید و ظرف چند ساعت لانه جاسوسی آمریکا تسخیر شد اما به به تعبیر حضرت امام(ره) «انقلاب دوم» را در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ با تسخیر لانه جاسوسی خلق شد.

وی افزود :همان طور که ۲۲ بهمن برای ملت ایران یک روز تاریخی و فراموش نشدنی و روز پیروزی ملت بر نظام شاهنشاهی است تسخیر لانه جاسوسی آمریکا نیز یک انقلابی است که به همان اندازه برای ما ارزش دارد.

حجت الاسلام رحمتی نیا ادامه داد : کشف و فتح لانه جاسوسی آمریکا موجب بقا و دوام انقلاب شد و همان طور که نظام شاهنشاهی در ۲۲ بهمن از بین رفت با تسخیر لانه جاسوسی سلطه آمریکا بر کشور ما نیز از بین رفت .

وی با بیان این که راهپیمایی امسال به ۳ جهت از اهمیت بیشتری نسبت به سالهای گذشته برخوردار است اظهار داشت :

جهت اول این که امسال وقتی دولت جمهوری اسلامی ایران یک مقدار نرمش در مقابل غرب نشان داد و حاضر شد با آمریکایی ها به طور مستقیم وارد مذاکره شود ، از آنجایی نظام و حرکت آنها ذاتا و اساسا شیطانی این نرمش مسئولان ما را حمل بر ضعف جمهوری اسلامی ایران دانستند و به همین خاطر فکر کردند که باید فشار بر ایران را بیشتر کنند.

وی افزود : فلذا مسئولین آن ها اعلام کردند حالا که ایران حاضر به مذاکره شده است اصلا بحث کاهش تحریم ها مطرح نیست بلکه سنا و کنگره امریکا بحث تشدید تحریم ها را مطرح کردند که آمریکایی ها خوی استکبار گری خود را بیشتر آشکار کردند.

جهت دوم این که ، در آستانه ۱۳ آبان و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان ایرانی، کشورهای مختلف دنیا به خصوص کشورهای اروپایی به این نتیجه رسیدند که سفارت خانه های آمریکا در کشورهای مختلف به عنوان محلی برای جاسوسی از کشورها است.

جهت سوم این که ،در شرایط کنونی که ملت ایران رفتار دوگانه آمریکایی ها را در مقابل کشورمان را مشاهده کردند ، دشمن با چندین واسطه به زبان برخی از مسئولین و جراید ما این حرف را جاری کرد که امسال شعار «مرگ بر آمریکا» گفته نشود که این حرف ها مزید بر علت شد که راهپیمایی ۱۳ آبان سال ۹۲ باشکوه تر از سال های گذشته برگزار شود .

حجت الاسلام رحمتی نیا خاطر نشان کرد : دو شعار «مرگ بر آمریکا» و «مرگ بر اسرائیل» انفکاک ناپذیر است و این دو شعار را باید با یکدیگر گفته شود.

امام جمعه پیشوا در پایان به ملت ایران پیشنهاد داد همان گونه که در روز عاشورا هنگام مصافحه با یکدیگر بر لعن بر یزید می گویند در روز ۱۳ آبان نیز هنگام ملاقات با یکدیگر شعار «مرگ بر آمریکا» را بر زبان جاری کنند.

راهپیمایی ۱۳ آبان شهرستان پیشوا از لنز دوربین

 

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =