شعر با موضوع اهل بیت(ع) از جایگاه ویژه برخوردار است

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قدس گفت: شعری که در موضوع اهل‌بیت (ع) سروده شود از نظر انگیزه، هدف و نقش سازنده‌اش با سایر اشعار دارای فضیلت و امتیازهای ویژه‌ای است که قابل مقایسه با هیچ شعر دیگری نیست.

به گزارش تهران نیوز ، به نقل از قدس خبر ، آیین اختتامیه مسابقه شعر ولایت با شرکت مسئولین استانی و شهرستانی و نفرات منتخب از شهرستان‌های شهریار، قدس و ملارد در سالن اجتماعات شهید دهنو اداره آموزش و پرورش شهر قدس برگزار شد.

سید مجتبی هاشمی در این مراسم، اظهار کرد: شعر می‌تواند بهترین ابزار برای انتقال مفاهیم ارزشی باشد و شاعر اگر بخواهد شعر ولایی بسراید باید ولایت را بشناسد.

DSC_0827

DSC_0830  DSC_0815 DSC_0817 DSC_0818 DSC_0821

معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با اشاره به مورد هجمه قرار گرفتن اعتقادات توسط دشمنان، بیان کرد: شاعران در دفاع از اعتقادات می‌توانند نقش مهمی را ایفا کند.

وی تصریح کرد: در سند تحول بنیادین ۶ بحث تربیتی مطرح‌ شده که یکی از موضوعات در حوزه زیبایی‌شناختی بوده و می‌توان این موضوع را در حوزه شعر مشاهده کرد که یکی از همین جلوه‌هاست.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قدس نیز در این آیین، گفت: شعری که در موضوع اهل‌بیت (ع) سروده شود از نظر انگیزه، هدف و نقش سازنده‌اش با سایر اشعار دارای فضیلت و امتیازهای ویژه‌ای است که قابل مقایسه با هیچ شعر دیگری نیست.

DSC_0813

وی ضمن برشمردن ابعاد برجسته وجودی امام علی (ع) مانند ولادت آن حضرت در خانه کعبه، فتح مکه و حضور تأثیرگذار در سرنوشت غزوات و جنگ‌های صدر اسلام، عدالت‌مداری، مظلومیت، عبادت و غربت ایشان، گفت: هرکدام از فراز و نشیب‌های زندگی امام علی (ع) می‌تواند سوژه شعر قرار گیرد.

محمدرضا بهمنش در آسیب‌شناسی شعر ولایت نیز با انتقاد از توصیف جمال صوری اهل‌بیت (ع)، اظهار کرد: وقتی این پرده‌نشینان حریم عفاف را همانند یک الهه زیبایی به تصویر می‌کشیم، هم به حریم حرمت ایشان تجاوز کرده‌ایم و هم به شیوه بیانی ناپسند نظر مخاطب را از مقوله‌های معنوی و روحانی به مسائل غیراخلاقی و زیبایی ظاهری معطوف ساخته‌ایم.

وی در پایان متذکر شد: برگزاری چنین مجالسی باقدرت و توان بیشتری ادامه یابد تا فرهنگ ولایی و ولایت‌مداری بیش‌ازپیش تجلی یابد.

قابل ذکر است این مسابقه همزمان با دهه ولایت آغاز و در مجموع ۷۵ اثر به دبیرخانه این جشنواره رسید که ۳۳ اثر آن از شهرستان قدس، ۳۲ اثر از شهرستان ملارد و ۱۰ اثر از شهرستان شهریار بود که پس از داوری ۲۳ اثر منتخب شد که ۱۲ اثر از فرهنگیان و ۱۱ اثر دانش‌آموزی از میان مجموع آثار انتخاب شد.

در این مراسم منتخبین شعرهای خود را قرائت کرده و در پایان مورد تجلیل و تقدیر قرار گرفتند.

DSC_0822 DSC_0826

  انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =