عضو شورای شهر ورامین گفت: با توجه به تذکرات قبلی به شهردار ورامین در خصوص مسائل مختلف شهری طبق قانون درخواست طرح سوال از شهردار ورامین در صحن شورای شهر ورامین را مطرح نمودم.

به گزارش سرویس اجتماعی آفتاب ری، عضو شورای شهر ورامین در گفتگو با خبرنگار ورامین ما در خصوص طرح سوال از شهردار ورامین گفت: طبق ماده   ۷۳ قانون تشکیلات، وظایف، انتخابات شوراهای اسلامی کشور و  پیرو تذکرات قبلی به شهردار ورامین در خصوص مسائل مختلف شهری، از رئیس شورای شهر ورامین بصورت مکتوب درخواست طرح سوال از شهردار ورامین را ارائه نمودم.

اکرم تاجیک در ادامه افزود:  طبق قانون یک یا چند عضو شورای شهر در صورت مشاهده تخلف و یا اعتراض به عملکرد شهرداری، در مرحله اول به  تذکر اکتفا می کنند اما پس از  بی ثمر بودن تذکرات به شهردار، عضو یا اعضای شورای شهر می توانند درخواست طرح سوال از شهردار را داشته باشند.

این عضو شورای شهر افزود: بعد از اعلام سوال از سوی اعضای شورای شهر و ابلاغ آن توسط رئیس شورای شهر، شهردار می‌بایست حداکثر ظرف ۱۰ روز پس از ابلاغ، موارد را بصورت مکتوب به عضو یا اعضاء طرح سوال، پاسخ لازم را تسلیم نماید و درصورت قانع نشدن درجلسه عادی و یا فوق العاده شورا حاضر و به سوالات پاسخ دهند.

وی با تاکید بر اینکه برای طرح سوال از شهردار درخواست یک عضو شورای کافی است خاطر نشان کرد: در طرح سوالی که به رئیس شورای شهر ارائه شد مسائلی در خصوص موضوع پسماند و بازیافت زباله و همچنین وضعیت نامناسب پارک ۱۵ خرداد مطرح شده است.

تاجیک افزود: متاسفانه با وجود مهم بودن موضوع پسماند و بازیافت زباله های شهری و انبارهای زباله های خشک در سطح شهر و موارد متعدد، باعث شکایات مردمی و مشکلات بهداشتی در محلات مختلف شهر گردیده است، از سوی دیگر نیز موضوع ساماندهی نخاله های ساختمانی که تا به حال اقدام مهم و گره گشایی در این زمینه انجام نشده است .

وی تاکید کرد: متاسفانه  وضعیت پارک ۱۵ خرداد ورامین به دور از شان مردم شهید پرور ورامین می باشد و برخی مسائل مانند عدم شفافیت وضعیت برخی پیمانکاران و اخذ اجاره بها توسط شهرداری, تغییر کاربری پارک و اماکن آن توسط پیمانکاران در طرح این سوال از شهردار موثر بوده است.

 عضو شورای شهر ورامین افزود: در این سوال به صراحت از شهردار ورامین سوال شده که در خصوص وضعیت پارک ۱۵ خردا پاسخگو باشد و برنامه های آتی شهرداری برای بهسازی این پارک را اعلام کند.

تاجیک اضافه کرد: براین اساس اگر پاسخ و توضیحات شهردار ورامین در قبال سوالات مطرح شده قانع کننده باشد مسئله خاتمه می یابد در غیر این صورت فضا برای استیضاح شهردار ایجاد خواهد شد.

.قابل ذکر است علی حیدریان شهردار ورامین در زمان تصدی پست شهردار در شهرستان پاکدشت پس از استیضاح اعضای شورای شهر پاکدشت از سمت خود عزل شد  انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =