معاون اجتماعي و فرهنگي شهرداري منطقه 20 تهران از برپايي جشن هاي شعبانيه در مساجد، سراهاي محله، بوستان ها و مراكز فرهنگي اين منطقه خبر داد.

به گزارش سرویس فرهنگی آفتاب ری؛ برومند نامداري با بيان اينكه همزمان با آغاز ايام خجسته شعبانيه سلسله جشن هاي مردمي در مساجد، سراهاي محله، بوستان ها و مراكز فرهنگي برگزار مي شود گفت: با مشاركت معاونت اجتماعي فرهنگي منطقه و هيئت بسيج هنرمندان مراسم جشن مولود  خواني همراه با سخنراني مذهبي و ويژه برنامه هاي شاد و متنوع در محوطه باز فرهنگسراي ولاء برگزار مي شود.

وي با اشاره به اينكه در هر ناحيه، در 2 مسجد شاخص مراسم جشن مذهبي برگزار مي شود افزود: با مشاركت حسينيه پيروان شهداي كربلا مراسم جشن و سخنراني مذهبي و ديني به مدت سه شب تا روز نيمه شعبان برگزار مي شود.

نامداري با بيان اينكه در هر ناحيه همزمان با دهه آخر ماه شعبان مناجات پرفيض شعبانيه برگزار مي شود؛برگزاري جشن نيمه شعبان بامشاركت آستان مقدس بي بي زبيده، برگزاري شب شعر عاشقي با مديريت شهرداري ناحيه 2؛ برپايي نمايشگاه عكس مهدويت در سراي محله نظامي را از ديگر برنامه هاي ايام شعبانيه نام برد.

معاون اجتماعي و فرهنگي منطقه با تاكيد بر اهميت آموزش و اطلاع رساني به شهروندان  و ضرورت ترويج فرهنگ انتظار مهدوي برپايي كارگاه هاي آموزشي با عنوان « چگونه منتظر بمانيم» را در سطح نواحي يكي ديگر از برنامه هاي اين ايام عنوان كرد.

وي به هويت بخشي به فضاي شهري با انجام تبليغات محيطي و آذين بندي به مناسبت جشن هاي شعبانيه اشاره كرد و گفت: به منظور غني سازي اوقات فراغت شهروندان و آشنائي با آثار باستاني ري و مراكز فرهنگي و تاريخي شهر تهران، تورهای ری گردی  و تهران گردي در اين ايام  هماهنگ شده است.

وي به مشاركت مديران تمامي سراهاي محله اين منطفقه براي برپايي ويژه برنامه هاي ايام شعبانيه در سطح محله هاي 22 گانه اشاره كرد و افزود: برپايي مسابقات ورزشي، همايش كوهپيمايي، اردوهاي تفريحي- زيارتي و استقرار ايستگاه هاي فرهنگي از ديگر اقدامات معاونت اجتماعي و فرهنگي شهرداري منطقه 20 همزمان با ايام شعبانيه است كه براي برقراري شادي و نشاط شهروندان تدارك ديده شده است.

وي در ادامه اجراي ويژه برنامه هاي سه ماهه رجب، شعبان و رمضان را در قالب فصل نيايش عنوان كرد و اظهار داشت: برپايي برنامه شكوه رستگاري با محوريت نواحي، برنامه پنجره هاي آسمان با اجراي محفل انس با قران در مساجد و تكايا، جشن مغفرت، برنامه شوق نياز ويژه عيد سعيد فطر، همايش هاي حجاب و عفاف، قرات و عترت، امر به معروف و نهي از منكر و ... غبارروبي مساجد را از جمله مهمترين برنامه هاي فصل نيايش در اين منطقه عنوان كرد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =