معاون امور شهری و فضای سبز شهرداری منطقه 20 از احداث مجهزترین بوستان شهری در ورودی این منطقه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری ، سعید شیرازی با اشاره به پیشرفت 85 درصدی بوستان مادر گفت: به منظور توسعه فضای سبز شهری و زیباسازی منظر عمومی محورها و مبادی ورودی منطقه این بوستان شهری با مساحت 5 هکتار واقع در بلوار شهید دستواره در حال احداث است و تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

شیرازی به اهمیت توسعه امکانات تفریحی ورزشی این منطقه به عنوان جنوبی ترین نقطه شهر تهران اشاره کرد و اظهار داشت : برای نخستین بار پیست های ورزشی همچون دوچرخه سواری ، کارتینگ و پیاده روی در این بوستان در نظر گرفته شده است.

وی به استفاده از 11 برج نوری 8 شعله برای تامین سیستم روشنایی بوستان مادر اشاره کرد و اظهار داشت : 32 هزار متر مربع فضای سبز، 7 باب آلاچیق ، 12 چشمه سرویس بهداشتی که دومورد آن مخصوص معلولان است ، آبنمای 1300 هزار متر مربعی و پارکینگی با ظرفیت 50 خودرو از جمله امکانات این بوستان شهری است .

معاون امور شهری و فضای سبز شهرداری منطقه 20 افزود : تاکنون 12هزار متر طول آبرسانی و 2200 متر مکعب خاکریزی در این محل انجام شده است.

گفتنی است بوستان مادر از شمال به بزرگراه آزادگان ، از شرق به بلوار دستواره ، از جنوب به مترو جوانمرد قصاب و از غرب به حریم ریل قطار شهری مترو جوانمرد قصاب محدود می شود و فضای تفرجگاهی مناسبی را در ورودی منطقه 20 ایجاد کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =