شهرک طلائیه بومهن حلقه زنجیره الودگی زیست محیطی پردیس است

عضو شورای عالی استانها گفت: شهرک طلائیه بومهن با عدم برخورداری از زیرساخت های مناسب در حوزه آب و فاضلاب و تخلیه زباله حلقه ای از زنجیره آلودگی زیست محیطی در پردیس محسوب می شود.

به گزارش سرویس اجتماعی تهران نیوز، محمد قانبیلی عضو شورای عالی استانها در گفتگو با خبرنگار پردیس خبر در مورد وضعیت زیر ساخت ها در شهرستان پردیس به ویژه بخش بومهن گفت: زیر ساخت ها در این شهرستان رنگ و بوی استانداردی ندارد و فکری در راستای رفع خلاء های موجود در بدنه آنها صورت نگرفته است.

عضو شورای عالی استانها با اشاره به اینکه آلایندگی زیست محیطی عاملی مهم در تخریب محیط زیست شهرستان است، تصریح کرد: آلایندگی کارخانجات صنعتی بخاطر زباله های صنعتی محصول صنایع مستقر در پردیس، موج آلودگی را در این منطقه رقم زده است.

قانبیلی آلودگی فاضلاب شهرک طلائیه و جریان سازی آن به رودخانه های مجاور را زنجیره ای از آلودگی های زیست محیطی این شهرستان در بخش بومهن برشمرد و اضافه کرد: شهرک طلائیه با وجود در برگیری جمعیت بالا متاسفانه زیر ساخت مناسبی در بحث تخلیه زباله و آب و فاضلاب ندارد.

عضو شورای عالی استانها اظهار داشت: اداره آب و فاضلاب در راستای رفع این معضل تا کنون سکوت کرده است و این مشکل به بستر آلودگی زیست محیطی در این بخش از شهرستان پردیس تبدیل شده است.

 فرماندار پردیس در سوم اسفند ماه سال جاری به باشگاه خبرنگاران گفته است: مشکل آب و فاضلاب و تخلیه زباله از عمده ترین کمبود‌ها و مشکلات در شهرک طلائیه بومهن است و متولیان این امر با وجود اخطارهای فرمانداری وظایف خود را به خوبی انجام نداده اند.

شهرداری خلاهای شهرک طلاییه را برطرف کند

رضا خدادادی بخشدار بومهن نیز در پایان بهمن ماه سال جاری و در گفتگو با باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: در شهرک طلائیه در حوزه مدیریت شهری قرار دارد و شهرداری باید در مورد امورآن دخالت کرده و کمبود ها و مشکلات و خلاء های موجود در بدنه این شهرک صنعتی را رفع کند.

بخشدار بومهن در ادامه این مطلب تصریح کرد:بخشداری وظیفه ای در قبال ساماندهی ساختار شهرک طلائیه ندارد ولی نسبت به کمبودهای زیر ساختی در بدنه این شهرک صنعتی بی تفاوت نیست.

خدادادی در تشریح لزوه تعهدات دو سویه شهرداری بومهن و مالک شهرک طلائیه ، اضافه کرد : مالک نتوانست به تعهدات خود با وجود ساختار انبوه فعالیت های عمرانی در این منطقه عمل کند و در نقطه مقابل نیز شهرداری هم قبل از شکل گیری این مجموعه صنعتی نظارت دقیقی بر روند ساخت وساز ها جهت رعایت استاندارد ها در این شهرک نداشته است.

بخشدار بومهن با تاکید بر ساختار ضعیف زیر ساخت ها در شهرک طلائیه رها سازی زباله های صنعتی را شبانه به جریان رودخانه در این بخش از شهرستان پردیسمعضل زیست محیطی برشمرد و ابراز داشت: این منطقه محلی برای دفع فاضلاب و آبهای سطحی ندارد و این موضوع بستر ساز شکل گیری معضل بهداشتی و زیست محیطی بوده است.

خدادادی با بیان این مطلب که ساماندهی زیر بنایی شهرک طلایی در حوزه آب و فاضلاب در جریان برنامه های نظارتی بخشداری بومهن قرار دارد، اظهار داشت: جلساتی با حضور مالک و شهرداری بومهن در بحث رفع اختلافات و بررسی بدههی ها تشکیل شده است.

بخشدار بومهن در پایان خاطرنشان کرد: در جریان خروجی جلسات مالک دو سیستم طراحی دفع فاضلاب را طراحی کرده که یکی از آن در مرحله بهره برداری قرار دارد .

بیش از ۱۰ مشکل در شهرک طلائیه بومهن

گزارشگر اخبار ساعت ۱۸:۳۰ شبکه پنج سیما در اول اسفندماه سال جاری مشکلات این شهرک را بیش از انگشتان دو دست برشمرده و ادامه داد: نا کارآمدی تصفیه فاضلاب و تخلیه زباله در نزدیکی شهرک از این جمله است.

پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری پردیس در یازدهم بهمن ماه آورده است: به گزارش روابط عمومی فرمانداری، فرماندار پردیس برای بررسی وضعیت فضاهای ورزشی و سپتیک فاضلاب شهرک طلائیه بومهن از این محل بازدید کرد.

تسریع در تعیین تکلیف سوله ورزشی این شهرک و استفاده از توان بخش خصوصی برای دفع بهداشتی فاضلاب و استفاده از پساب تصفیه شده از موارد مطرح شده در این بازدید بود.

انتهای پیام/ش

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =