مادر شهید بزرگوار زین العابدین شجاع از خاطرات فرزند شهیدش می گوید.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، به نقل از  خبرنگار دیمه نیوز، حاجیه “باجی خلیل ارجمندی”  در جریان بازدید فرماندار و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان فیروزکوه از خانواده های شهدا، به بیان خاطراتی چند از فرزند شهیدش پرداخت.

وی گفت: زین العابدین فردی مؤمن و انقلابی بود که به رغم جوانی فعالیت های زیادی در راه پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی انجام داد.

این مادر شهید افزود: زین العابدین بارها و بارها توسط عوامل رژیم سفاک پهلوی دستگیر و به زندان شهر فیروزکوه منتقل شد.

وی زمانی را به یاد می آورد که دژخیمان رژیم با شناسایی منزل آنان در روستای “لزور”، زین العابدین را کشان کشان با پای پیاده در فصل زمستان و کوران برف و سرما به زندان بردند، اما وی از فریاد زدن شعار “مرگ بر شاه” ابایی نداشت.

خلیل ارجمندی تصریح کرد: پس از پیروزی انقلاب، زین العابدین به کسوت یکی از محافظان درجه یک بیت امام راحل در جماران در آمد و انهدام چند خانه تیمی متعلق به منافقین در تهران و مشهد، از جمله فعالیت های بارز وی در آن زمان است.

وی ادامه داد: در سال ۶۱ و زمان شهادت شهیدان رجایی و باهنر و ۷۲ تن از یاران باوفای انقلاب، پسرم با شنیدن خبر بسیار منقلب شد و مرتب بر سر و روی خود می زد که ای کاش من هم آنجا بودم و شهید می شدم.

این مادر شهید اضافه کرد:  شدت ناراحتی وی از این موضوع به حدی بود که تا پنج شبانه روز به منزل مراجعت نکرد، بطوری که اهالی منزل فکر می کردند وی به شهادت رسیده است.

وی بیان کرد: پس از آن بود که فرزندم با کسب اجازه از محضر امام راحل به جبهه های نبرد حق علیه باطل اعزام شد؛ اما لحظه اعزام من در روستا بودم و پسرم را ندیدم.

خلیل ارجمندی خاطرنشان کرد: به رغم این مساله، در آن لحظه احساس دلتنگی شدید و خالی شدن ناگهانی دل به من دست داد و اعزام شدن پسرم به جبهه به نوعی به من الهام شد.

وی گفت: در آن زمان برف شدید در روستای لزور باریدن گرفته بود و از تلفن و سایر وسایل ارتباطی هم خبری نبود و نتوانستم با فرزندم خداحافظی کنم.

این مادر شهید به وصیت پسرش نیز اشاره کرد که خواسته بود وی را پس از شهادت ابتدا به آستان مقدس “امام زاده اسماعیل(ع)” فیروزکوه برسانند و اگر برف می بارید وی را در بهشت زهرا دفن کنند؛ اما این مادر صبور با خود عهد کرده بود که زین العابدین را در روستا و در جوار خویش مدفون کند تا مزارش زیارتگاه همه دلسوختگان انقلاب باشد.

گزارش دیمه نیوز حاکی است؛ شهید زین العابدین شجاع در سال ۶۱ در مطنقه عملیاتی “رقابیه” و عملیات بزرگ “فتح المبین” به درجه رفیع شهادت نائل شد.

از شهید بزرگوار ۲ برادر و سه خواهر به یادگار مانده و پدر بزرگوارشان چند سال قبل دار فانی را وداع گفت و به فرزند شهیدش پیوست.

روح همه شهیدان شاد و راهشان همیشه پر رهرو باد.

روستای لزور از بخش “ارجمند” شهرستان و در ۴۷ کیلومتری شمال غرب فیروزکوه قرار دارد.

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =