شورای امنیت حمله تروریستی درسیستان و بلوچستان را محکوم کرد

اعضای شورای امنیت سازمان ملل با صدور بیانیه ای حمله تروریستی در سیستان و بلوچستان را «بزدلانه» و «شنیع» خواند و خواستار همکاری تمام کشورها با دولت ایران برای محاکمه عاملان این جنایت شدند.

به گزارش شبکه خبری تهران نیوز، اعضای شورای امنیت سازمان ملل با صدور بیانیه ای حمله تروریستی در سیستان و بلوچستان را «بزدلانه» و «شنیع» خواند و خواستار همکاری تمام کشورها با دولت ایران برای محاکمه عاملان این جنایت شدند.
 بیانیه شورای امنیت
اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد روز پنج شنبه با صدور یک بیانیه حمله تروریستی شامگاه سه شنبه در استان سیستان و بلوچستان ایران را که ۲۷ شهید و ۱۳ مجروح برجای گذاشت، به شدت محکوم کردند. اعضای شورای امنیت با ابراز عمیق ترین مراتب همدردی و تسلیت خود به خانواده های داغدار شهدای این حمله تروریستی و همچنین دولت ایران، برای مجروحان این حادثه آرزوی بهبودی کردند. به گزارش مهر: اعضای شورای امنیت این حمله را «بزدلانه» و «شنیع» خواندند و بار دیگر تأیید کردند که تروریسم در تمامی اَشکال و مظاهر خود یکی از جدی ترین تهدیدات علیه صلح و امنیت بین المللی است. اعضای این شورا همچنین بر لزوم محاکمه عاملان، سازمان دهندگان و حامیان مالی اقدامات شنیع تروریستی تأکید کردند و از تمام کشورها خواستند که مطابق با تعهدات خود ذیل حقوق بین الملل و قطعنامه های مرتبط شورای امنیت، با دولت ایران و سایر مقامات مربوطه در این زمینه همکاری نمایند. اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد در ادامه تصریح کردند که هرگونه اقدام تروریستی صرفنظر از انگیزه عاملان، محل و زمان آن عملی جنایتکارانه و غیرقابل توجیه است و بر لزوم مبارزه تمامی کشورها با این پدیده شوم تأکید کردند.   انتهای پیام/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =