پايگاه خبري تحليلي آفتاب ري :جواد محمدی تأکید کرد: می‌توان از اوباما به خاطر نقض مواد ۱۸ و ۲۷ میثاق حقوق مدنی - سیاسی در خصوص لزوم حفظ حرمت ادیان به دادگاه‌های آمریکا شکایت کرد.

جواد محمدی مدیرکل امور بین الملل شورای عالی انقلاب فرهنگی  درباره ساخت و انتشار فیلمی توهین‌آمیز به ساحت نبی مکرم اسلام، اظهار داشت: این حرکت مسبوق به سابقه بوده و پیش از این نیز، شاهد هتاکی برخی عوامل صهیونیزم به قرآن و پیامبر اعظم (ص) بوده‌ایم.

وی افزود: انتشار کاریکاتور و قرآن‌سوزی توسط مزدوران صهیونیزم بین الملل برای ارزیابی حساسیت مسلمانان نسبت به مقدسات بود و امروز نیز متأسفاته شاهد حرکت جدیدی علیه اسلام هستیم.

محمدی با تقدیر از اعتراضات جهانی نسبت به انتشار فیلم موهن علیه پیامبر اسلام، در عین حال خاطر نشان کرد: اعتراض به توهین به مقدسات نباید محدود به زمان و مکان یا واکنش های رایج شود، بلکه باید اقدامات اساسی به ویژه در بعد حقوقی انجام دهیم.

مدیرکل بین الملل شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه، به ارائه راهکارهایی کاربردی برای مقابله با اهانت به مقدسات پرداخت و گفت: یکی از مهم‌ترین اقدامات باید ایجاد جبهه متحد نخبگان در حمایت از ادیان باشد.

وی افزود: نخبگان دنیا می دانند که اسلام دین آسمانی است و مسلمانان همواره به ادیان و پیامبران الهی احترام گذاشته‌اند و در برابر هر گونه بی حرمتی سکوت نخواهند کرد.

محمدی بر همین اساس پیشنهاد کرد «دستگاه‌های متولی امور فرهنگی آیات قرآن در وصف پیامبران الهی را به صورت نفیس طبع و به سران کشورها، رهبران ادیان و نخبگان اهدا کنند».

مدیرکل امور بین الملل شورای عالی انقلاب فرهنگی پیگیری حقوقی توهین به ادیان را راهکاری دیگر برای حفظ حرمت ادیان دانست و در این خصوص توضیح داد: مواد 18 و 27 اعلامیه میثاق حقوق مدنی - سیاسی مصوب سازمان ملل تصریح دارد «حقوق اقلیت‌ها و ادیان محترم و رعایت آن الزامی است».

وی افزود: دولت آمریکا این معاهده را امضاء کرده و ملزم به رعایت آن است و لذا می توان به صورت فردی یا در قالب NGOها از رئیس جمهور این کشور به دلیل تخلف از میثاق مذکور در دادگاه‌های آمریکا شکایت کرد.

مدیرکل امور بین‌الملل شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: اینکه اوباما و کلینتون گفته‌اند در آمریکا آزادی بیان وجود دارد و آنها نمی توانند در برابر هتک حرمت ادیان اقدامی انجام دهند، یک دروغ بزرگ است.

«سردمداران غرب و در رأس آنها دولت‌مردان آمریکایی عادت کرده‌اند که دروغ‌های بزرگ‌شان را با فریاد به مردم دنیا بقبولانند اما آنها باید بدانند دوران فریب افکار عمومی گذشته است».

محمدی گفت: امروز در 16 کشور غربی انکار «هولوکاست» جرم محسوب می شود و بر اساس قوانین خودساخته‌شان نمی گذارند کسی در این زمینه حتی طرح سؤال کند اما اقدامات موهن و اختلاف‌برانگیز بین ادیان مجاز است.

وی افزود: توسل منفعت‌طلبانه به قانون خصلت ریاکارانه سردمداران استکبار جهانی است که هر جا منافع آنها و صهوینست‌ها باشد، خود را متعهد به قانون نشان می دهند و در جای دیگر میثاقی که امضاء کرده‌اند، زیر پا می گذارند.

محمدی همچنین خاطر نشان کرد که بر اساس ماده 41 اعلامیه میثاق مدنی - سیاسی سازوکاری نیز برای شکایت بین دولتی در مواقع نقض مفاد این میثاق در نظر گرفته شده است.

وی توضیح داد: ایران معاهده مذکور را امضاء نکرده اما با هماهنگی کشورهای دوستی که در جبهه ضد استکبار قرار دارند، می‌ توان از طریق سازمان کنفرانس اسلامی و جنبش عدم تعهد، علیه آمریکا در کمیته حقوق بشر سازمان ملل شکایت کرد.

محمدی همچنین متذکر شد که می توان شکایتی را در اعتراض به نقض حقوق اقلیت‌ها و ادیان در کمیته حقوق بشر طرح و آمریکا را به عنوان امضاءکننده این معاهده، ملزم به رعایت آن کرد.

مدیرکل بین الملل شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: بعد از حادثه 11 سپتامبر، قرآن مجید پرفروش ترین کتاب در غرب شد و ملت‌ها در واکنش به اقدامات خصمانه غرب علیه اسلام، دنبال کشف حقایق این دین مبین رفتند و شاهد گسترش اسلام‌گرایی بودیم.

وی افزود: اکنون نیز دستگاه‌های متولی تبلیغات در خارج از کشور می توانند با استفاده از ظرفیت عظیم حج و همچنین ظرفیت فضای مجازی و با استفاده از ابزارهای تبلیغاتی اسلام ناب محمدی را به جهانیان معرفی کنند.

محمدی خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران همچنین باید از ظرفیت‌‌های سازمان کنفرانس اسلامی و جنبش عدم تعهد، برای محکومیت هتک حرمت ادیان و راه‌هکارهای عملی مقابله با این نوع اقدامات، استفاده کند.

وی بر همین اساس پیشنهاد کرد که سازمان کنفرانس اسلامی برای معرفی چهره نورانی رسول مهر و رحمت، سال آینده را به عنوان سال جهانی پیامبر اعظم (ص) نامگذاری کند.

مدیرکل بین الملل شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش پایانی گفت‌وگوی خود با فارس اظهار داشت:‌ پشت پرده اهانت به نبی مکرم اسلام، صهیونیزم بین الملل قرار دارد که هیچ یک از ادیان آسمانی و پیامبران الهی را قبول ندارد.

محمدی افزود: هر از گاه شاهد تحرکات مذبوحانه‌ صهیونیست‌ها علیه ادیان آسمانی هستیم که هدف آن اختلاف‌افکنی بین پیروان ادیان است.

وی ادامه داد: آنها حتی به خداوند اعتقاد ندارند و از یهود و مسیحیت هم سوءاستفاده می کنند و همان‌ها که هر از گاه به اسلام می تازند، اگر لازم باشد به مسیحیت و یهودیت هم اهانت می کنند.

محمدی القاعده را نیز هم‌پیمان صهیونیزم بین الملل دانست و آنها را «پیاده‌نظام سلطه‌گران برای زمینه‌سازی جهت هجمه به اسلام» معرفی کرد.

وی متذکر شد: القاعده همدست صهیونیست‌ها و سردمداران آمریکاست و هیچ‌گاه حرکات رذیلانه آنها را محکوم نمی کند بلکه با افراطی گری زمینه هجمه به اسلام را برای نظام سلطه فراهم می کند.

مدیرکل بین الملل شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: اهانت صهیونیست‌ها به پیامبر اسلام نشانگر پیروزی منطق والای اسلام و پایان عمر سیاسی صهیونیزم بین الملل و افول قدرت نرم آمریکاست.

محمدی در پایان خاطرنشان کرد: بی تردید چنین تحرکاتی برای صهیونیزم بین الملل نتیجه عکس خواهد داشت و چهره واقعی آمریکا را بیش از پیش می‌نمایاند و هر روز نزد ملت‌های آزادیخواه، منفورتر خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =