باغ امام رضا(ع) نمونه های مختلفی از درختان گلابی، سیب، هلو، توت، شلیل و چند محصول باغی دیگر کاشته شده است که در فصول مختلف سال میوه دهی میکند.

به گزارش سرویس اجتماعی آفتاب ری، به نقل از ندای پیشوا، باغ امام رضا (ع) یکی از باغ‌های بزرگ شهر مشهد است. این باغ با وسعت ۱۱۳۵۵۶۶ متر مربع زیر مجموعه اداره باغات آستان مقدس رضوی است که جزو سازمان اقتصادی آستان مقدس رضوی قراردارد. ورودی این باغ در بولوار توس شهر مشهد در ابتدای خیابان ولیعصر (عج) واقع شده است. این باغ با توجه به حاصل خیز بودن خاک آن همواره محل کاشت و برداشت محصولات باغی متنوع است. همه ساله در ماه فروردین با رویش شکوفه‌های درختان میوه در این باغ رایحه خوش و عطر شکوفه‌های میوه درختان این باغ فضای منطقه را معطر می‌سازد. گفتنی است در باغ امام رضا (ع) نمونه‌های مختلفی از درختان گلابی، سیب، هلو، توت، شلیل و چندمحصول باغی دیگر کاشته شده است که در فصول مختلف سال میوه دهی می‌کنند. شکوفه این درختان در نخستین ماه هر سال جلوه خاصی را برای رهگذران و ساکنین این منطقه بوجود می‌آورد.

باغ امام رضا(ع) باغ امام رضا(ع) باغ امام رضا(ع) باغ امام رضا(ع) باغ امام رضا(ع) باغ امام رضا(ع) باغ امام رضا(ع) باغ امام رضا(ع) باغ امام رضا(ع)

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =