شیب کاهش قیمت سکه و دلار تند شد

قیمت طلا و سکه امروز دوشنبه در بازار تهران همزمان با افت نرخ دلار و طلای جهانی با کاهش قابل توجهی مواجه شد.

به گزارش سرویس اقتصادی تهران نیوز، به نقل از سایت طلا، امروز (دوشنبه ۲۷مهر) نرخ سکه و طلا در بازار تهران در حالی پایین آمده که بهای طلا در بازار جهانی و نرخ دلار در بازار آزاد نیز کاهش یافته است.

بر همین اساس، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در جریان مبادلات امروز دوشنبه در بهای ۹۳۸ هزار تومان به فروش رسید که نسبت به روز یکشنبه ۱۲ هزار تومان کاهش داشته است.

بر اساس این گزارش، هر مثقال طلای ۱۷ عیار نیز امروز با افت ۴ هزار تومانی ۴۱۳ هزار و ۸۰۰ تومان داد و ستد شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار بدون اجرت نیز ۹۵ هزار و  ۵۰۰ تومان قیمت خورده که نسبت به روز یکشنبه کاهش یکهزار تومانی را از خود نشان می دهد.

گزارش سایت طلا حاکیست، امروز قیمت هر قطعه نیم سکه، ربع سکه و سکه گرمی هر کدام به ترتیب ۴۷۰، ۲۴۶ و ۱۶۹ هزار تومان معامله شده است.

 امروز نرخ نیم سکه ۳ هزار تومان ، ربع سکه ۴ هزار تومان و قیمت سکه گرمی یکهزار تومان پایین آمده است.

در همین حال در بازار ارز هر دلار آمریکا با افت ۲۴ تومانی نسبت به روز یکشنبه ۳۴۳۷ تومان عرضه می شود. هر یورو امروز در صرافی ها با کاهش ۱۰ تومانی به ۳۹۲۵ تومان رسیده و هر درهم با افت ۴ تومانی در مقایسه با روز گذشته ۹۴۲ تومان معامله می شود.

و اما در بازار جهانی طلا در نخستین روز فعالیت هفته جاری، تحت تاثیر نشانه‌های بهبود اقتصاد آمریکا و چین که تقاضای سرمایه گذاری برای این فلز ارزشمند را محدود کرد، با کاهش قیمت روبرو شد.

هر اونس طلا در بازار جهانی امروز در محدوده ۱۱۷۱ دلار و ۵۰ سنت داد و ستد می شود.

بر اساس گزارش سایت طلا، پس از انتشار آمارهای قوی از اقتصاد آمریکا در روزهای پایانی هفته گذشته قیمت طلا تحت فشار قرار گرفته است.

تاجران هنگ کنگی به رویترز گفتند، در حال حاضر، بازار طلا تحت تاثیر دلار است. با این حال،برخی سرمایه گذاران نیز احتمال می دهند، بانک مرکزیآمریکا در ماه دسامبر (آذر) شروع به افزایش نرخ بهره کند.

انتهای پیامم

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =