شبکه بهداشت شهرستان شهریار شیوع وبا دراین شهرستان را ، که دربعضی ازسایت ها به نقل ازیک نماینده مجلس گفته شده بود، قویا تکذیب کرد.

به گزارش خبرنگار آفتاب ری ، دکترواشانی رئیس شبکه بهداشت  شیوع وبا درشهرستان شهریار که دربعضی ازسایت ها به نقل ازیک نماینده مجلس نقل شده بود راتکذیب کرد. وی گفت: تا کنون هیچ نمونه ای ازشیوع وبا وحتی  مشکوک به وبا  در شهرستان شهریار دیده نشده است وکلیه خبرهادرمورد شیوع وبا در این شهرستان کذب محض است.
واشانی اظهار داشت: با توجه به شیوع بیماریهای روده ای در کشور، از قبل از آغاز فصل گرما تمهیدات لازم برای مقابله با این بیماری در شهریار اندیشیده شد به نحوی که از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری ستاد التور در شهرستان آغاز به کار کرد. وی افزود:ازشروع تشکیل ستاد45جلسه اموزشی وهماهنگی برای کلیه کارکنان شبکه بهداشت برگزارشده است وکلیه نکات پیشگیری ازئبابه انهاگوش زده شده است آنجام978نمونه ازمایش برای جلوگیری ازشیوع وبا رئیس شبکه بهداشت شهرستان: برای جلوگیری ازشیوع وبادرشهرستان کلیه هماهنگی ها با کلیه مراکز و ارگان ها انجام شده است, که از مهمترین انهامیتوان  به هماهنگی با سازمانهای خدمات رسان مانند آب و فاضلاب، شهرداری و ... اشاره کرد تا از شیوع التور در سرویسهای بهداشتی و ... که محل تجمع باکتری ها است، جلوگیری شود. واشانی ادامه داد: برای بررسی وجود بیماری وبا در شهریار تاکنون 978 مورد نمونه آزمایش از افراد مبتلا به بیماریهای روده ای انجام شده اما هیچ گونه مورد ابتلا به بیماری وبا یا حتی مشکوک به بیماری مشاهده نشده است. کلیه اخبارمنتشره درموردشیوع وباکذب بوده وقویا تکذیب میشود جمشیدواشانی ادامه داد: کلیه اخبار منتشر شده در خبرگزاری های مختلف مبنی بر شیوع بیماری وبا در شهرستان شهریار و وجود افراد مبتلا به این بیماری سریعاتکذیب می شود. وی گفت: در این زمینه تمامی آزمایشها و مستندات موجود و قرار است که تکذیبیه انتشار خبر شیوع وبا در شهریار به دانشگاه علوم پزشکی نیز ارسال شود. این مسئول اعلام کرد: در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک ابتلا به وبا، به طور قطع در راستای جلوگیری از شیوع آن اقدامات لازم انجام خواهد شد.
  منبع: راه مبین

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =