رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای فیروزکوه گفت: با الکترونیکی شدن صدور گواهی نامه های فنی و حرفه ای، امکان استعلام تخصص های افراد به راحتی امکانپذیر شد.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، “سیدمجتبی هاشمی” در گفت وگو با خبرنگار دیمه نیوز با اشاره به الکترونیکی شدن صدور گواهی نامه ها، تصریح کرد: با انجام این مهم که از ابتدای سه ماهه چهارم سال آغاز شده، تمام حرفه هایی که یک فرد آموزش می بیند به صورت الکترونیکی قابل استعلام است.

هاشمی اظهارکرد: از ابتدای سال ۹۲ تاکنون حدود ۵۰ هزار نفر ساعت آموزش فنی و حرفه ای به هنرجویان فیروزکوهی ارائه شده است.

وی گفت: تعمیرکار اتومبیل سواری، تعمیر برق خودرو، برق صنعتی و ساختمان، مونتاژکار و نصاب تابلو برق برای واحد برادران و گلسازی، خیاطی، معرق، اتوکد، طراحی گرافیک و طراحی صفحات وب آموزش های بود که برای واحد خواهران ارائه شد.

 این مقام مسؤول افزود: طی همین مدت هشت دوره آزمون های تفاهم نامه و صنعت ساختمان برای ۴۵۰ نفر اجرایی شد و علاوه بر آن برگزاری چهار دوره آزمون های ادواری خدماتی و فنی ویژه اصناف برای ۱۵۰ نفر و ۲ دوره مسابقه ملی مهارت برای ۲۰۰ نفر انجام شد.

رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای فیروزکوه همچنین با اشاره به برگزاری سلسله جلساتی با صنایع و اصناف در باب آموزش های فنی و حرفه ای، خاطرنشان کرد: با هدف گسترش فرهنگ خوداشتغالی، آموزش های بازارمحور در سازمان فنی و حرفه ای در دستور کار قرار گرفته است.

وی بیان کرد: در این آموزش ها که با همکاری تعاونی ها و اشخاص حقیقی و حقوقی عملیاتی می شود، افراد از مرحله خرید مواد اولیه در بازار تا تولید، بازاریابی و فروش محصولات نهایی، آموزش های فنی و تخصصی می بینند.

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =