ضرورت توجه وزیرفرهنگ به مشکل ولنگاری فرهنگی در جامعه/ آمریکا با نقض برجام،چهره استکباری خود را نمایان تر کرد/ گروه ۱+۵ هم تابع شیطان بزرگ است

سعیدی با اشاره به انتظارات مجلس از وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: انتظار می رود که آقای صالحی امیری در جهت حل مشکل ولنگاری فرهنگی و همچنین تعیین چهارچوب های لازم برای اهداف برنامه های فرهنگی، اقدام جدی را به عمل بیاورد.

محمد اسماعیل سعیدی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس دهم در گفتگو با «تهران نیوز» با اشاره به انتظاراتی که مجلس از وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی دارد، گفت: ما از وزیر و فرهنگ ارشاد اسلامی انتظار داریم که در جهت حل مشکل ولنگاری فرهنگی و همچنین تعیین چهارچوب های لازم برای اهداف برنامه های فرهنگی، اقدام جدی را به عمل بیاورد. وی ادامه داد: انتظار می رود که آقای صالحی امیری، آن جاهایی که خلا قانونی در زمینه فرهنگ و ارشاد اسلامی در جامعه حس می شود را به مجلس اعلام کند و آنجاهایی که با مشکل قانونی روبرو نیستیم و مشکل تعدد مراکز تصمیم گیری دارد را مشخص کند تا راه حل خوبی برای این کار پیدا کنیم. سعیدی با بیان اینکه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی باید توجه عمیقی بر روی فرهنگ و هنر ملی کشورمان داشته باشد، افزود: در فرهنگ و هنر هم باید نسبت به گذشته بیشتر روی فرهنگ و هنر ملی و ایرانی-اسلامی خودمان تاکید داشته باشیم. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در بخش دیگری از صحبت های خود، به نقض برجام از سوی آمریکا اشاره کرد و گفت: متاسفانه آمریکا بار دیگر با تمدید تحریم ها علیه ایران نشان داد که در راستای عمل به برجام اقدامی انجام نداده است و قابل اعتماد نیست و این نخستین باری نیست که آمریکا چهره استکباری خود را به ملت ایران نشان می دهد. وی تاکید کرد: این کشور مستکبر تا به امروز به هیچ تعهد بین‌المللی پایبند نبوده و زیر بار امضاءهایی که زده، نرفته است و کسانی که اعتقاد دارند که ما در برجام فقط با آمریکا مذاکره نکرده ایم و با تعدادی از کشورهای دیگر هم صحبت کردیم بدانند که همین گروه ۱+۵ بارها به ایران گفته است که خودتان بروید با آمریکا صحبت کنید. سعیدی در پایان خاطر نشان کرد: تعهداتِ همین ۵ کشور نیز به سرانجام نرسیده و تمام قراردادها تنها روی کاغذ مانده است و نمی توان به این امید،خودمان را قول بزنیم که سایر کشورهای اروپایی به برجام عمل خواهند کرد، چرا که آنها هم تابع امریکا هستند.

انتهای متن/ش

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =