معاون برنامه ریزی و اداری- مالی فرمانداری فیروزکوه از برنامه ریزی برای اجرای طرح جامع آمایش سرزمینی با تکیه بر مزیت نسبی هر منطقه و با مشارکت اساتید و کارشناسان مجرب دانشگاه تهران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری،  “اسماعیل اسفندیار” در خاتمه جلسه ستاد سرمایه گذاری و طرح آمایش سرزمینی شهرستان فیروزکوه، در گفت وگو با خبرنگار دیمه نیوز اظهارکرد: از آنجایی که توسعه هر منطقه مستلزم ایجاد هماهنگی بین بخش های مختلف صنعت، کشاورزی و گردشگری است به گونه ای که متضمن توسعه پایدار و متوازن شود، ضرورت تهیه طرح آمایش سرزمینی با توجه به همه بخش های توسعه ای شهرستان نمایان می شود.

وی گفت: شهرستان فیروزکوه به عنوان شرقی ترین منطقه استان تهران، بر سر مسیر مواصلاتی سه استان بزرگ کشور واقع شده و با داشتن تنوع آب و هوایی و حمل و نقل ریلی و جاده ای، بستر مناسبی برای سرمایه گذاری در حوزه های کشاورزی، صنعتی و گردشگری است.

معاون برنامه ریزی و اداری- مالی فرمانداری فیروزکوه افزود: با توجه به قابلیت های علمی و کارشناسی دانشگاه تهران، بر آن شدیم تا با همکاری این دانشگاه و دستگاه های اجرایی شهرستان طرح جامع آمایش سرزمینی را به اجرا در آوریم.

تصریح کرد: در این طرح به دنبال آن هستیم تا مزیت های نسبی روستاها را شناسایی کرده و به گونه ای تخصصی در مقوله توسعه اقتصادی این مناطق وارد شویم.

اسفندیار با اشاره به همراستا بودن بخش های کشاورزی و گردشگری، یادآور شد: باید صنایع کمک کار این ۲ بخش را شناسایی کنیم که از جمله آنها می توان به صنایع تبدیلی و بسته بندی کشاورزی، عرق گیری، گلاب گیری و . . . اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد: طرح جامع آمایش سرزمینی شهرستان فیروزکوه در یک برنامه زمان بندی شده شش ماهه در سال ۹۳ اجرا می شود و نخستین جلسه مبادله تفاهم نامه آن فروردین ماه ۹۳ برگزار می شود.

این مقام مسؤول یادآور شد: به منظور فرهنگ سازی موضوع از ظرفیت نخبگان هر منطقه و روستا استفاده خواهد شد.  انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =