به گزارش فارس به نقل از روزنامه دیلی‌میل، کارشناسان هواشناسی هشدار داده‌اند که طوفان «سندی» که از ابتدای روز دوشنبه 800 کیلومتر از سواحل شرقی آمریکا را تحت تاثیر قرار می‌دهد، می‌تواند ده‌ها میلیون نفر از ساکنان این مناطق را با خطرات جانی و مالی روبرو کند.

همزمان شهرداری نیویورک دستور به تخلیه هزاران خانه در منطقه قرمز این شهر داده است. مدارس نیویورک نیز فردا تعطیل است و سیستم حمل‌ونقل این شهر نیز از امشب به مدت 24 ساعت تعطیل شده است.

این طوفان در مجموع موجب تعطیلی بیش از دو میلیون دانش‌آموز در هفت ایالت شده است.

نزدیک شدن «سندی» نیویورکی‌ها را به هراس انداخته
تعطیلی مغازه‌ها و بانک‌ها/ نزدیک شدن «سندی» نیویورکی‌ها را به هراس انداخته
خرید و انبار کردن مایحتاج روزانه

«دیلی‌میل» گزارش کرده است که «سندی» احتمالا بزرگترین طوفانی باشد که تاکنون آمریکا تجربه کرده است. حوزه فعالیت سندی تاکنون بیشتر در آب‌ها و دریا بوده، با این وجود تاکنون موجب لغو حداقل 3200 پرواز شده است. همچنین میزان خسارات این طوفان تا یک میلیارد دلار برآورد شده است. طوفان «سندی» تاکنون موجب مرگ حداقل 58 نفر شده است.

این طوفان تبلیغات انتخاباتی آمریکا را نیز با مشکل مواجه کرده است. روز شنبه برنامه‌های تبلیغاتی «میت رامنی» و «باراک اوباما» در ایالت «ویرجینیا» به دلیل وقوع طوفان لغو شد. امروز هم طوفان سندی برنامه‌های تبلیغاتی این دو نامزد را تغییر داد و موجب لغو چندین برنامه آن‌ها شد.

باراک اوباما روز یکشنبه اعلام کرد که این طوفان تغییری در برنامه انتخابات ایجاد نمی‌کند، اما تصریح کرد که دولت وضعیت طوفان را زیر نظر دارد.

ساختمان بورس نیویورک هم روز دوشنبه تعطیل است و فقط سالن معاملات حضوری آن باز خواهد بود.

هجوم آمریکایی‌ها، فروشگاه‌ها را خالی کرده است
هجوم آمریکایی‌ها، فروشگاه‌ها را خالی کرده است
هجوم آمریکایی‌ها، فروشگاه‌ها را خالی کرده است

نزدیک شدن طوفان «سندی» به شهر نیویورک مردم این شهر را به هراس انداخته، به نحوی که فروشگاه‌های نیویورک از کالا تخلیه شده و صف‌های طویلی برای خرید مایحتاج روزانه در فروشگاه‌ها شکل گرفته است.

تعطیلی مغازه‌ها و بانک‌ها از بیم طوفان
ماموران شهری ورودی‌های مترو را مسدود می‌کنند

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =