عضو کیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد: خانم اشتون چرا با فتنه گران سال 88 و کسانی که به دنبال براندازی نظام بوده اند دیدار کرد؛ اینها سوالاتی است که خانم اشتون و وزارت خارجه باید به آنها پاسخگو باشد.

احمد امیرآبادی، عضو کیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفت و گو با خبرنگار سرویس سیاسی آفتاب ری؛ در خصوص دیدار خانم اشتون با نرگس محمدی اظهار داشت: برنامه سفر خانم اشتون باید از طرف وزارت امور خارجه ایران کنترل شود و به طور کامل در جزیان برنامه سفر آنها قرار گیرد و براساس پروتکل باشد.

وی در ادامه عنوان کرد: اینکه می گویند بدون هماهنگی این دیدار اتفاق افتاده است قابل قبول نیست، آیا هرکسی که از خارج بیاید می تواند با هر کسی که خواست دیدار کند؟ ملاقات و گفتگو داشته باشد. قطعا اینگونه نیست.

نماینده مردم قم در مجلس اظهار داشت: اگر خانم اشتون به مسائل حقوق بشر در ایران علاقمند است و دلسوزانه نگاه می کند؛ چرا با خانواده شهدای هسته ای دیدار نمی کند، چرا با خانواده شهدای ترور که توسط تروریست ها به شهادت رسیدند و سایر شهدا دیدار نمی کند.

امیر آبادی افزود: خانم اشتون چرا با فتنه گران سال 88 و کسانی که به دنبال براندازی نظام بوده اند دیدار کرد؛ اینها سوالاتی است که خانم اشتون و وزارت خارجه باید به آنها پاسخگو باشد.

وی ادامه داد: وزارت خارجه باید صریحا پاسخ دهد که آیا واقعا از این دیدار بی اطلاع بوده یا اطلاع داشته است، آیا اروپایی ها به مقامات کشور ما اجازه دیدار در کشور آنها با کسانی که مخالف هولوکاست در فرانسه، اتریش یا سایر کشورهای اروپایی هستند می دهد. امکان ملاقات است؟ یا اینکه اعتراض می کنند و بیانیه صادر می کنند. و در این زمینه وزارت خارجه باید پاسخگو باشد.

عضو کیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد: این دیدارها بصورت سازماندهی شده برای احیای فتنه گران صورت می گیرد، و می خواهند آنها را تطهیر کنند و دفاع از فتنه گران را جزو حقوق مردم و حقوق بشر قلمداد کنند.

امیرآبادی گفت: جریانی بدنبال این است تا فتنه گران را احیا کند و آنها را دوباره به صحنه باز گردانند. تا از این طرق به نظام ضربه وارد کنند.

وی در خصوص ادعای اشتون برای پیگیری مسائل حقوق بشر افزود: محور مذاکرات ایران با1+5 بر سر مسائل هسته ای است نه حقوق بشر؛ و وزارت خارجه باید در این رابطه نیز پاسخگو باشد. و خود دولت به این اعتقاد دارد که این مسائل با اتحادیه اروپا در رابطه با حقوق بشر قابل مذاکره است یا خیر، و سیاست خودش را در این زمینه روشن کند.

عضو کیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: دولت باید مواضع خود را اعلام کند و بگوید که چرا اینها به مسائل داخلی ما ورود پیدا می کنند. دولت های دیگر اجازه می دهند که هیات های ما هم در کشورهای آنها پیگیر چنین مسائلی باشند.

امیرآبادی در پایان خاطرنشان کرد: دولت باید مواضع خود را شفاف و روشن بیان کند ما صداهای چندگانه ای را از دولت می شنویم که نباید اینگونه باشد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =