سرویس ورزشی بولتن نیوز؛ با وجودی که سایه بی پولی بر سر فدراسیون فوتبال افتاده و به معضلی برای فدراسیون نشینان تبدیل شده است، به نظر نمی رسد وزارت ورزش و جوانان گامی برای رفع مشکل به وجود آمده بردارد.
وضعیت بد اقتصادی کشور ورزش را نیز همانند سایر بخش ها تحت الشعاع قرار داده است اما در این میان فدراسیون فوتبال به عنوان فدراسیونی که بیشترین گردش مالی را در بین فدراسیون های ورزشی کشور به خود اختصاص داده ، با مشکلات بیشتری مواجه شده است.
اعزام تیم های ملی به مسابقات آسیایی و جهانی، سررسید پرداخت قسط قرارداد کارلوس کی ‌روش سرمربی تیم ملی و همکارانش،  برپایی اردوهای تدارکاتی تیم‌ های پایه فشار زیادی به فدراسیون نشینان برای تامین هزینه ها وارد کرده و عدم جذب اسپانسرهای مالی نیز موجب شده تا عملا راهی برای برون رفت از مشکلات به وجودآمده پیش روی مدیران ساختمان سئول وجود نداشته باشد.
گفته می شود دیدار چندی قبل کفاشیان و کی روش با وزیر ورزش نیز بر محور مشکلات مالی فدراسیون فوتبال و درخواست برای کمک مالی وزارت خانه به فدراسیون صورت گرفت.
شنیده شده که کفاشیان در جریان بازدید رئیس جهور و رئیس مجلس شورای اسلامی نیز بحث مشکلات مالی را با احمدی نژاد و لاریجانی در میان گذاشته است و دیدار با عباسی وزیر ورزش نیز در راستای گفتگوهای قبلی بوده است اما تاکنون اقدام عملی به منظور حمایت از فدراسیون فوتبال صورت نگرفته است.
پس از نشست وزیر ورزش و کفاشیان گمانه زنی هایی زیادی در مورد صحبت های رد و بدل شده در این جمع مطرح شد که البته از سوی هیچ کدام از طرفین تایید یا تکذیب نشد اما برخی از رسانه های نزدیک به فدراسیون فوتبال از حل شدن قریب الوقوع مشکلات مالی فدراسیون و قول مساعاد وزیر ورزش و جوانان خبر دادند اما از راهروهای فدراسیون فوتبال خبر می رسد که قرار نیست اتفاق خاصی رخ بدهد و با توجه به مشکلات مالی که گریبان گیر وزارت خانه نیز شده ، امکان کمک مالی به فدراسیون فوتبال وجود ندارد و تیم کاری کفاشیان باید به دنبال راهکارهایی برای جلب اعتبارات مالی باشند.
از نظر فیفا دولت حق دخالت در فدراسیون فوتبال را ندارد و از این رو هر گاه که بحث دخالت دولت در فدراسیون فوتبال مطرح شده، بلافاصله زمزمه تعلیق فوتبال ایران نیز در کنار آن شنیده می شود از این وزارت ورزش و جوان که می بیند امکان دخالت مستقیم در امورات فوتبال را ندارد، دلیلی هم برای ورود پیدا کردن به مشکلات این فدراسیون ندارد.
از طرفی کفاشیان از نظر وزارت خانه چندان گزینه مورد اعتمادی محسوب نمی شود و با  توجه به کنتاکت هایی که بین این دو نهاد رخ داده، بی تمایلی وزارت ورزش برای کمک مالی فدراسیون نمود دیگری پیدا می کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =