عربستان به هیچ هدفی جز کشتار مردم بی دفاع یمن دست نیافت

کارشناس ارشد مسائل بین الملل با بیان این که کشور عربستان به هیچ هدفی جز کشتار مردم یمن دست نیافت گفت: عربستان با افکار کوته بینانه با حمله به یمن هیچ دستاوردی نداشت و در این بین 27 روز مردم بی گناه شهید و مجروح و آواره شدند.

IMG21191104

غضنفر اصل رکن آبادی کارشناس ارشد مسائل بین الملل در گفتگو با خبرنگار سرویس بین الملل تهران نیوز با اشاره به آتش بس آل سعود در یمن بیان کرد: حمله نظامی عربستان به یمن فاقد هرگونه مجوز و توجیه عقلانی و قانع کننده ای برای مجامع  و سازمانهای جهانی و از همه مهمتر افکار جهانی بود.

وی افزود: آغاز هرگونه جنگ و عملیات علیه کشوری باید دو شرط داشته باشد، یا باید مجوز از شورای امنیت داشته باشد و یا اینکه خاک کشوری اشغال شده باشد و کشوری بر علیه اشغال کشورش بخواهد اقدام کند.

رکن آبادی عنوان کرد: در مورد جنگ عربستان علیه یمن هیچکدام از این اتفاقها رخ نداده بود و کشور یمن در راستای خواستهایی که به آنان وعده داده شده بود مثل بحث تبیین قانون اساسی،انتخابات پارلمانی و انتخابات ریاست جمهوری، که حق طبیعی این ملت بود نه تنها هیچکدام محقق نشد، بلکه ملت مظلوم یمن مورد هجوم قرار گرفت و طی 27 روز زیر بمباران وحشیانه آل سعود و به خاک و خون کشیده شدند.

کارشناس ارشد مسائل بین الملل در ادامه گفت: طبیعی بود که جنبش انصارالله که جزئی از مردم و کشور یمن محسوب می شود به دفاع از جان هموطنان خود بپردازد زیرا که همواره شاهد حمایت گسترده ملت یمن از این جنبش هستیم.

وی اظهار داشت: مسائل یمن یک موضوع داخلی بوده که هیچ ربطی به خارج از این کشور نداشت یک کشور عربی به خود این اجازه را داده تا به این کشور حمله نماید و نکته قابل ذکر و مورد تحسین خویشتنداری نیروهای مسلح یمن، انصارالله و ارتش یمن بود که تنها به دفاع پرداخته و با مقابله به مثل به مردم کشور عربستان آسیبی نرساندند و در اصطلاح جنگ "عربی،عربی" به راه نینداختند.

رکن آبادی تصریح کرد: این خویشتنداری و درایت نیروهای مسلح موجب شد این سوال برای مردم جهان مطرح شود که دلیل این حملات و کشتار مردم بی گناه چیست؟

وی بیان نمود: در این بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهایی که در پی مصالح مردم یمن بودند از هیچ کمکی دریغ نورزیده و در سازمان های جهانی در پی مطالبه حق مردم یمن و آتش بس بودند که پس از 27 روز این رایزنی ها و درخواست ها ثمر داد و آتش بس اعلام شد.

کارشناس ارشد مسائل بین الملل با بیان این که کشور عربستان به هیچ هدفی جز کشتار مردم بی دفاع یمن دست نیافت گفت: عربستان با افکار کوته بینانه با حمله به یمن هیچ دستاوردی نداشت و در این بین مردم بی گناه شهید و مجروح و آواره شدند.

وی اظهار کرد: عربستان با این کار خود ناخواسته جایگاه جنبش انصارالله و ارتش یمن را در این کشور تثبیت نمود ودر نزد مردم یمن به محبوبیت رسیدند زیرا اکنون این نیروها بر بیش از 80% یمن تسلط یافته و بر مراکز مهم نظارت قوی دارند.

رکن آبادی کارشناس ارشد مسائل بین الملل در پایان خاطرنشان کرد: از ابتدای حمله عربستان به یمن جمهوری اسلامی ایران کمک ها و امداد رسانی خود را به این کشور انجام داده و پس از این نیز در پی این امداد رسانی ها توسط هلال احمر خواهد بود.

انتهای پیام/ش

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =