نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه طبق قانون هیات رئیسه باید به وظیفه خود در قبال اعلام وصول طرح های واصله عمل کند، تاکید کرد: تقاضا دارم هیات رئیسه هرچه سریع تر تکلیف طرح استیضاح وزیر علوم را با اعلام وصول مشخص کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی آفتاب ری؛ الیاس نادران، نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: هیات رئیسه موظف است در نخستین جلسه علنی استیضاح را اعلام وصول کند و در همان روز متن استیضاح را برای وزیر و یا وزیران مورد استیضاح ارسال و یا همزمان بین نمایندگان توزیع کند.

هیات رئیسه طرح استیضاح وزیر علوم را تعیین تکلیف کند

وی در ادامه عنوان کرد: در آخرین جلسه‌ای که آقای باهنر ریاست جلسه را بر عهده داشتید، عرض کردم که تقاضایی داده شده مبنی بر استیضاح وزیر علوم و تقاضا داریم که اعلام وصول شود؛ اما شما گفتید که آقای ابوترابی گفته اند که بماند تا صحبت و مذاکراتی در این باره صورت گیرد.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه در حال حاضر مدتی از مطرح شدن استیضاح وزیر علوم گذشته است، تصریح کرد: آقای رئیس با گفتار درمانی مسائل اساسی کشور علاج نمی‌شود.

نادران با بیان اینکه هیچ قولی به آقای ابوترابی در خصوص به تاخیر انداختن موضوع استیضاح وزیر علوم نداده ام تاکید کرد: در حال حاضر نه بنده و نه هیچ یک از امضا کنندگان حق ندارند از ناحیه بقیه امضا کنندگان بپذیرند که کاری به تاخیر بیفتد.

وی همچنین گفت: تقاضایی طبق روال عادی در خصوص استیضاح وزیر علوم داده شده که به صورت قانونی هیات رئیسه مکلف است آن را اعلام وصول کند، اگر هم هیات رئیسه نسبت به متن آن هر ایرادی داشته با گذشت ده روز از زمان تحویل آن باید متن را عودت داده تا اصلاح شود.

نائب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس افزود: تقاضا دارم طرح استیضاح وزیر علوم به تاخیر نیافتد تا ما مجلس، دولت و افکار عمومی و دانشگاه ها را دچار چالش بیهوده نکنیم و این را هم بدانیم همان طور که در این ده روز اتفاقی نیفتاده از این پس هم اتفاق مهمی رخ نخواهد داد.

نادران در ادامه  افزود: ما استدعا داریم که اگر ممکن است طرح استیضاح وزیر علوم اعلام وصول شود تا وظیفه قانونی هیات رئیسه عملیاتی شود.

وی در پایان گفت: اعلام وصول طرح استیضاح وزیر علوم به ضایع نشدن حقوق نمایندگان منجر می شود.

 قاضی پور: طرح استیضاح وزیر نیرو اعلام وصول شود

به گزارش خبرنگار پارلمانی آفتاب ری؛ نادر قاضی پور، عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس در تذکری با یادآوری اینکه جنگ بعدی جنگ بر سرآب است، خاطرنشان کرد: استیضاح وزیر نیرو آماده شده و قرار بود در شروع هفته کاری مجلس اعلام وصول شود. وزیر نیرو در مرز استیضاح

وی با تأکید بر ضرورت اعلام وصول استیضاح وزیر نیرو گفت: استیضاح وزیر نیرو را اعلام وصول کنید تا ملت بدانند نمایندگان به دنبال رفع مشکلات کشاورزان و تأمین آب شرب و کشاورزی هستند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =