امیر علی اکبری قهرمان کشتی فرنگی جهان و المپیک که به سبب دوپینگ مادادم العمر از کشتی محروم شده است، گفت: قبل از فینال مسابقات جهانی به سبب درد زیاد به اتاق جمهوری آذربایجان رفته و از ماساژوری که در ایران هم کار کرده است، دارویی را برای کاهش درد گرفته و مصرف کردم.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری وی که جمعه شب در برنامه ورزش از نگاه دو سخن می گفت، افزود: من به این ماساژور اعتماد داشتم و این اقدام تنها نکته شک برانگیزی است که در طول دو سال اخیر نسبت به آن تردید دارم.

علی اکبری با اشاره به اینکه در سال 1390به سبب دویپنگ دو سال محروم شدم، اضافه کرد: این آزمایش داوطلبانه بود و خودم پیشنهاد تست در بین تمرینات دادم و در حالیکه جواب آن مثبت بود و باید حداکثر شش ماه محروم می شدم، دو سال محروم شدم و در این مدت سکوت کرده و حرفی نزدم.
وی در باره حضور پزشک در اردوی تیم ملی گفت: دکترامیر ساسان مسوول کنترل داروهای ملی پوشان بوده و در تمام طول اردو در کنار ما بود و مواد مصرفی را کنترل می کرد.
علی اکبری با بیان اینکه برغم طرد شدن در طول دو سال بعد از محرومیت اول در کنار اردو به عنوان حریف تمرینی با ملی پوشان تمرین می کرده است، گفت: در سال 2010 مسوولان ورزش جمهوری اذربایجان به من پیشنهاد کردند که با قبول تابعیت انها و کشتی برای این کشور می توانند محرومیت دو ساله مرا کاهش داده و به شش ماه برسانند که من بعد از مدت زمانی دراین کشور ، آن را نپذیرفتم و به ایران بازگشتم برغم پیشنهاد پرداخت دو میلیون دلار در صورت کسب مدال طلا از المپیک.
علی اکبری با بیان اینکه در داخل کشور به وی وعده های زیادی داده شده است ، ولی حتی یک نامه هم از سوی فدراسیون برای پیگیری علت محرومیت دو ساله او به فیلا ارسال نشده است ، گفت: این حکم نباید دو سال می بود.
وی ادامه داد: به من هنگام ورود به جمهوری آذربایجان 500 هزار دلار داده و گفتند که برای مدال المپیک 2 میلیون دلار می دهند . ضمن انکه برای هر کسی که برای اذربایجان طلا بگیرد ماهانه به مدت سک سال بعد از کسب مدال بین 10تا 12هزار دلار حقوق می دهند.
وی با بیان اینکه بعد از بازگشت از جمهوری آذربایجان مبلغی به این کشور بدهکار بود ، اظهار کرد: نه تنها بعد از بازگشت به من پولی داده نشد بلکه هنوز بخشی از جوایز 2010 را نیز هنوز طلبکارم.
علی اکبری با بیان اینکه جمهوری آذربایجان در فیلا و وادا بسیار نفوذ دارد و بیشتر از انکه رییس فیلا حاکم بر کشتی جهان باشد، نایب رییسی اذربایجانی ان در فیلا نفوذ دارد،در باره علت بازگشتش به کشور گفت: ایران و مردم دلیل این بازگشت بود.به سبب اینکه قرارداد با جمهوری آذربایجان داشتم پولی از آنها گرفته و خرج کردم و برایشان کشتی هم نگرفتم لذا از سوی آنان تحت فشار بودم.
وی با بیان اینکه در سال 2013 در یونیورسیاد دانشجویان صاحب مدال نقره شده و آزمایش دوپینگ داده است، اضافه کرد: جواب این آزمایش منفی بود زیرا من نیازی به دوپینگ ندارم و حتی برای انکه کسی مرا آلوده نکند تمام مراحل مختلف را کنترل کرده و حتی از مکمل های قانونی هم استفاده نمی کردم.
علی اکبری با بیان اینکه بعد از مثبت شدن نمونه دوپینگ دومش بسیار به این مسئله فکر کرده است گفت: من در این مدت تنها یک مورد سوء برانگیز به یاد اوردم و ان هم زمانی بود که قبل از فینال مسابقات جهانی مجارستان به سبب پارگی رباط و درد شدید در پاها به اتاق جمهوری آذربایجان در این مسابقات رفته و ماساژور بلغاری این تیم که در ایران هم کار کرده است یک ماده زیر زبانی را به من داد تا دردم کمی ارام شود.
وی اضافه کرد: ماساژور تیم جمهوری اذربایجان این پودر را به اسم دیکلوفناک به زیر زبان من گذاشت و وقتی من بعد از مصرف ان برای پیگیری نوع این ماده به پیش وی بازگشتم چیزی دستگیرم نشد و فقط گفت که نگران نباش مجاز بود.
علی اکبری با بیان اینکه نوع ماده مصرفی اعلام شده برای من حدود 6ماه در بدن می ماندو خارج نمی شود، گفت:حاضرم دوباره ازمایش بدهم که مسوولان پزشکی ثابت کنند که من بی گناه هستم.
بهداد سلیمی قهرمان وزنه برداری جهان نیز جمعه شب روی خط ورزش از نگاه دو آمد و گفت: این مسئله و مشکل تنها متعلق به امیر علی اکبری نیست بلکه مشکل ورزش مااست و باید این مشکل را زودتر برطرف کنیم .
وی با بیان اینکه دست های مافیایی و پشت پرده در ورزش وجوددارد و قربانی می گیرد، اضافه کرد:باندهایی هستند که مدال های طلای جهان و المپیک را جابجا می کنند.از مسوولان می خواهم که این مسئله را دست کم نگیرند و پیگیرآن باشند.
امید نوروزی و فردین معصومی نیز از جمله کشتی گیرانی بودند که روی خط امدندو با علی اکبری ابراز همدردی کرده و او را فردی سالم توصیف کردند.
انتهای پیام /ش

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =