فرمانده سپاه ناحیه پیشوا با بیان این که عمده ترین نقش را در دفاع مقدس زنان ایفا کردند تصریح کرد : دلاور مردانی که در دوران دفاع مقدس نقش آفرینی کردند در دامن مادران تربیت حسینی شده اند.

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري حسن درویشی فرمانده سپاه ناحیه پیشوا در همایش نقش زن در دفاع مقدس که در سالن هلال احمر پیشوا برگزار شد،ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهداء و جانبازان هشت سال دفاع مقدس با بیان این که هر آنچه امروز بدست آورده ایم مرهون خون شهدا است اظهار داشت : همه باید در قبال  امانتی که شهدا به ما سپرده اند ادای تکلیف کنیم و در روز قیامت باید پاسخگو شهداء باشیم.

وی افزود : زیبایی دوران دفاع مقدس در این است که تمام اقشار از زن و مرد و پیر وجوان برای دفاع از اسلام با هم متحد شده و هرکس به میزان توان خود فعالیت می کرد.

فرمانده سپاه ناحیه پیشوا با بیان این که عمده ترین نقش را در دفاع مقدس زنان ایفا کردند تصریح کرد : دلاور مردانی که در هشت سال جنگ تحمیلی نقش آفرینی کردند در دامن مادران تربیت حسینی را فرا گرفته اند.

درویشی در پایان خاطر نشان کرد :وظیفه ما سرکشی از خانواده معظم شهداء و تلاش برای حل مشکلات آن ها است.

در ادامه این مراسم فروغ نیلچی‌زاده، استاد حوزه و دانشگاه دلیل و هدف حضور زن ها در هشت سال دفاع مقدس در کنار مردان را به عنوان یک مکمل ارزشی دانست و افزود:حضور زنان در دفاع مقدس از جنس حضور زینب کبری (س) در قیام عاشورا است .

وی با اشاره به سخن حضرت امام خمینی که فرمودند «زنان رهبران این امتند» اظهار داشت : نقش زنان در دفاع مقدس یک نقش کلیدی است.حضور زنان در دفاع مقدس فقط منحصر به اهواز و سوسنگرد نیست بلکه زنانی که پشت خط مقدم تمام رزمندگان را به عنوان فرزندان خود می دانستند تا رزمندگان بتوانند با قوت قلب در صحنه های نبرد شرکت کنند در دوران دفاع مقدس ایفا نقش کردند.

روایت خاطراتی از شهدا و دفاع مقدس توسط سرهنگ پاسدار اکبر شیرازی از یادگاران هشت سال دفاع مقدس بخش دیگری از برنامه همایش نقش زن در دفاع مقدس بود.

به گزارش ندای پیشوا، سخنان ۳ تن از خانواده‌های معظم شهدای شهرستان پیشوا وتقدیر از ایشان پایان بخش این مراسم معنوی بود .

منبع : ندای پیشوا

انتهای پیام/ش

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =