امام جمعه موقت تهران گفت: وضعیت اقتصادی فعلی ما معلول تحریم نیست بلکه معلول بد عمل کردن مسئولان و توجه نکردن به ظرفیت های جوان و با استعداد کشور است.

به گزارش سرویس سیاسی آفتاب ری،‌ به نقل از مبصر؛ حجت الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در جمع دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامشهر اظهار داشت: خدا را شکر که برای ما دینی قوی فرستاد که تامین کننده سعادت دنیا و آخرت است و به ما ایثار کرم کرد.

وی تصریح کرد: امروز شاهد هستیم که وارثان خون پاک شهیدان در جبهه علم فتوحات جدیدی نصیب ما می کنند که از جمله آن می توان به فتح هسته ای، فتح سلول های بنیادی، ساختن موشک های بازدارنده، فرستادن ماهواره به فضا و ساخت داروهای مهم اشاره کرد که این عوامل باعث مطرح شدن فناوری ما در جهان شد.

صدیقی در ادامه گفت: در بازدیدی که از کارگاه ساخت ماهواره داشتم مشخص شد که همه کارکنان آن مجموعه نماز شب می خوانند و این موضوع معجزه ای است که خداوند به برکت خون شهیدان به ما عطا کرده است.

وی عنوان کرد: بسیجیان در عرصه علم از برجستگان هستند و نیروهای ولایتی و جبهه ای ما در عرصه علم پرچم دار شده اند و البته در کنار این موضوع مشاهده می کنیم که دانشجویان بسیجی ما در عرصه معنویت هم خط شکن هستند و در ماه رجب افرادی که به اعتکاف ها رونق می دهند همین دانشجویان بسیجی هستند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به دختران محجبه،بیان داشت: در جمع دانشجویان دختر بانوان زیادی هستند که الگویشان حضرت فاطمه است و زندگی زینب گونه دارند و زیر پرچم حضرت زینب گام برداشته و برای حفظ و رونق فرهنگ شهادت تلاش کرده و با برگزاری همایش های فصلی با شهدا بیعت می کنند.

مدرس اخلاق حوزه علمیه قم تاکید کرد: ما می خواهیم با وجود حفظ ارزش ها در عرصه دانش به پیروزی برسیم و رشته های نیاز به دشمنان را برای همیشه قطع کنیم.

وی عنوان کرد: به تعبیر حضرت آقا همه ملت ما بسیجی هستند و حتی کسانی که ظاهر خوبی ندارند اما دلشان با عزت کشور و امام حسین است همگی در خط بسیج هستند.

صدیقی همچنین حدیثی از امام صادق(ع) نقل کرد که حضرت در این حدیث می فرمایند: 3 چیز است که مومن را در دنیا و آخرت عزیز می کند و کسی که می خواهد نجات دهنده باشد ابتدا باید خود آزموده شود و دانشجو و استاد بسیجی باید نماز شبشان را خوانده و سحرگاه به دعا بپردازند زیرا استجابت دعا در سحر است.

وی در این بخش از صحبت هایش به معرفی کتاب راه تکامل نوشته استاد احمد امین پرداخت و گفت: به هنگام خواندن این کتاب یقین پیدا کردم که نویسنده با اعتقاد این کتاب را نوشته است و حتی برخی موارد به هنگام خواندن این کتاب گریه ام می گرفت.

مهم ترین هنر غرب نشر فساد است

رییس دادگاه انتظامی قضات در بخش دیگری از صحبت هایش اظهار داشت: مرجع شبهاتی که غربی ها مطرح می کنند شهوات است و آن ها هیچ دلیل علمی برای رد کردن اعتقادات ما ندارند.

وی تصریح کرد: مهم ترین هنر غرب نشر فساد است و بی بند و باری و غوطه خوردن در شهوات نرمش دل را از انسان می گیرد.

امروز دانشگاه ها سر سفره شهدا هستند/ احزاب سیاسی در برابر طاغوت ناتوان بودند/ رویش نماز در دانشگاه ها رویش خون شهداست

صدیقی در ادامه گفت: امروز دانشگاه ها سر سفره شهدا هستند و همان طور که در انقلاب شاهد بودیم احزاب سیاسی هیچ کدام نتوانستند در برابر طاغوت کاری کنند و این قیام توده های مردم زیر پرچم یک عاالم دینی یعنی حضرت امام بود که شکست طاغوت را رقم زد.

وی افزود: برخی از دانشجویان دختر پیش از انقلاب برای محجبه رفتن به دانشگاه مورد استحضاع قرار می گرفتند و نماز در دانشگاه های ما جایی نداشت اما امروز شاهدیم که نماز در دانشگاه های کشور از جمله دانشگاه تهران رونق خاصی دارد و بیشتر اوقات نماز خانه ها از جمعیت پر می شود.

وی خاطرنشان کرد: رویش نماز در دانشگاه ها رویش خون شهداست و همچنین در موشوع حجاب نیز بی حجابی ها زیاد نیست بلکه نمود آن ها زیاد است.

استاد اخلاق حوزه علمیه قم عنوان کرد:22 بهمن، روز قدس و 9 دی تجلی ارتباط قلبی مردم با رهبر است.

توقع امام صادق(ع) از دانشجوی شیعه خواندن نماز شب است

صدیقی در ادامه گفت: توقع امام صادق(ع) از طلبه یعنی دانشجوی شیعه خواندن نماز شب است.

وی افزود: آقای طباطبایی را دنیا نشناخت و او فردی حکیم، کیهان شناس و حکیم دوران بود و ایشان مستحبات را پاسدار واجبات می دانست.

رییس دادگاه انتظامی قضات عنوان کرد: گناه نماز را خنثی می کند و ترک گناه اوضاع ما را درست می کند.

تحریم ها باید ما را بسازد و نباید در برابر تحریم عاجز شویم/ چرا ما باید از آمریکا عقب باشیم؟

امام جمعه موقت تهران گفت: وضعیت اقتصادی فعلی ما معلول تحریم نیست بلکه معلول بد عمل کردن مسئولان و توجه نکردن به ظرفیت های جوان و با استعداد کشور است.

وی تصریح کرد: ما توانستیم با مدیریت جوانان 8 سال جنگ نظامی را مدیریت کنیم و می توانیم با همین شیوه و اعتماد به ظرفیت های کشور جنگ اقتصادی را نیز مدیریت کنیم.

استاد اخلاق حوزه علمیه قم بیان داشت: تحریم ها باید ما را بساز و نباید در برابر تحریم عاجز شویم و ما باید خودمان را باور کنیم و به نیروهای داخلی خودمان تکیه کنیم نه این که به قدرت ها خیره شویم.

وی افزود: امروز اگر مسئولان کشور مباحث کشاورزی و دارویی را در راس کار خود قرار دهند دیگر نیازی به دشمن نداریم، چرا ما باید از آمریکا عقب باشیم؟

آنها که با بمب اتم نسل کشی کرده اند ما را مستحق داشتن انرژی صلح آمیز نمی دانند

صدیقی در ادامه با اشاره به موضوع نبرد با دشمن، اظهار داشت: ما در سه جبهه با دشمن درگیر بودیم که جبهه نظامی را پشت سر گذاشتیم اما همچنان در جبهه های اقتصادی و فرهنگی نبرد ادامه دارد و این در حالی است که هم فرهنگ و هم اقتصاد ریشه در دانشگاه ها دارد و دانشجویان می توانند در این زمینه ها موثر باشند.

وی خاطرنشان کرد: آنهایی که خود با بمب اتمی نسل کشی کرده اند به ما می گویند حق ندارید فناوری صلح آمیز هسته ای داشته باشید.

خودخواهی عامل نشات گرفتن فتنه بود

امام جمعه موقت تهران در بخش پایانی صحبت هایش به موضوع ولایت اشاره داشت و اظهار کرد: این ولایت است که ارزش و غیر ارزش را مشخص می کند.

وی افزود: فتنه از جایی شروع شد که برخی خود را فوق قانون می دانستند و فتنه از خودخواهی برخی ریشه می گیرد و این در حالی است که روشن فکرانی که خود را بالا می دانند در قالب دموکراسی زیر بال آمریکا می روند اما ولایت نمی پذیرند.

صدیقی در ادامه گفت: ولایت مسئله ای اخلاقی، عرفانی و در عین حال حکومتی است و ما دلمان گرم است که مملکتمان صاحب دارد و زیر سایه امام زمان هستیم و از آثار حضور امام زمان می توان به دوران دفاع مقدس اشاره کرد که در دورانی 8 ساله که هیچ کشوری از ما حمایت نمی کرد ما در مقابل شرق و غرب ایستادیم.

وی خاطرنشان کرد: ولایت فقیه پرتویی از ولایت امام زمان است.

 انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =