مسؤول دفتر بسیج دانش آموزی شهرستان فیروزکوه با اشاره به بضاعت اندک تیم اعزامی رباتیک بسیج دانش آموزی، از عملکرد این تیم در رقابت های نادکاپ ۱۶ (نوآوری و ابتکارات دانش آموزی) ابراز رضایت کرد.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری، برادر بسیجی “حامد عمرانیان” در گفت وگو با خبرنگار دیمه نیوز اظهارکرد: این رقابت ها با حضور تیم هایی از سراسر کشور، پنجشنبه و جمعه گذشته (۲۲ و ۲۳ اسفندماه) در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

وی گفت: در این رقابت ها تیم ها در قسمت های ربات های مسیریاب، جنگجو، آتش نشان، کشاورز و همچنین هوافضا به مصاف یکدیگر رفتند و تیم اعزامی فیروزکوه در بخش ربات های آتش نشان حضور یافت.

سرپرست تیم اعزامی رباتیک فیروزکوه تصریح کرد: در بخش ربات های آتش نشان، بیش از ۸۰ تیم از سراسر کشور حضور داشتند که تیم اعزامی فیروزکوه با کسب رکورد ۲۸ ثانیه فقط توانست به دور دوم راه یابد.

عمرانیان ادامه داد: در این رقابت ها تیم ها با طی یک مسیر مربع شکل باید به اطفاء آتش شمع های افروخته شده در طول مسیر می پرداختند و تیم هایی که در زمان کمتر از ۲۰ ثانیه موفق به انجام این کار شدند، به مراحل بعدی دست راه می یافتند.

وی خاطرنشان کرد: ربات آتش نشان این تیم با حداقل هزینه (در حدود یک میلیون تومان) توسط اعضای دانش آموزی آن طراحی و ساخته شده و از چهار ماه قبل مهیای حضور در مسابقات شده بود.

سرپرست تیم اعزامی رباتیک فیروزکوه بیان کرد: مرحله هفدهم این رقابت ها (نادکاپ ۱۷) سال آینده در استان مازندران برگزار می شود.

این تیم که پیش از این تجربه حضور در رقابت های “ربولند” فیروزکوه در بخش ربات های مسیریاب و “ناد کاپ ۱۵″ اصفهان در بخش ربات جنگجو را داشت، به عنوان خلاق ترین تیم رقابت های اصفهان نیز معرفی شده بود.

“محمدحسین سراج”، “علیرضا محمدپور” و “علی کتال” اعضای تیم اعزامی بسیج فیروزکوه را تشکیل می دادند که با حمایت مالی فرماندهی سپاه ناحیه مقاومت بسیج فیروزکوه و بسیج فرهنگیان شهرستان به این رقابت ها اعزام شده بودند.  انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =