عوارض جبران ناپذیر لیزر موهای زائد در مراکز غیر مجاز

رئیس مرکز تحقیقات کاربرد لیزر پزشکی اظهار داشت: همه روش های درمانی اگر به صورت صحیح انجام نشود عوارضی در پی خواهد داشت که لیزر نیز از این موضوع مستثنی نیست.

به گزارش تهران نیوز ، محمدرضا رزاقی رئیس مرکز تحقیقات کاربرد لیزر پزشکی در گفت و گو با زنان خبر عوارض لیزر موهای زائد عنوان کرد: همه روش های درمانی اگر به صورت صحیح انجام نشود عوارضی در پی خواهد داشت که لیزر نیز از این موضوع مستثنی نیست.
وی گفت: استفاده از لیزر در ایران عمر طولانی ندارد بنابراین بسیاری از عوارض آن ممکن است در دراز مدت مشخص نشود.
رزاقی با بیان اینکه مشکل اصلی جامعه ما در زمینه استفاده از لیزر این است که هر کسی وارد کننده دستگاه های لیزر شده است افزود: عده ای این دستگاه ها را وارد می‌کنند و بدون هیچ دوره آموزشی براساس اطلاعات محدود موجود در کاتالوگ دستگاه سعی می کنند در آرایشگاه ها و مراکز غیر مجاز اقدامات زیبایی و درمانی ارائه دهند که این امر در دراز مدت عوارض جبران ناپذیری به همراه دارد.
رییس مرکز تحقیقات کاربرد لیزر ادامه داد: افراد جامعه نیز باید نسبت به مراکز و افرادی که خدمات لیزر ارائه می دهند حساسیت بیشتری داشته باشند و از افراد ارائه دهنده خدمات مجوز و گواهینامه دوره های آموزش معتبر را بخواهند.
وی با اشاره به عوارض لیزر در حذف موهای زائد و خدمات زیبایی تصریح کرد: در انجام لیزر نوع دستگاه، مدت زمان استفاده از لیزر، طول موج بکارگیری لیزر و شدت آن حائز اهمیت است و دستگاه باید مورد ارزیابی کالیبراسیون قرار گیرد.
  انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =