پايگاه خبري تحليلي آفتاب ري : عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: پیروزی دیپلماتیک ایران در اجلاس نم به طور طبیعی موجب سردرگمی برخی کشورهای غربی در نحوه مقابله با ایران شده است.

صفر نعیمی نماینده مردم آستارا و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ،با اشاره به شکست دیپلماتیک دشمنان انقلاب اسلامی از ملت ایران در اجلاس غیر متعهدها،‌گفت: شکستی که آمریکایی‌ها از ملت ایران در اجلاس غیر متعهدها متحمل شدند، تاریخی و فراموش نشدنی بود.

وی با بیان اینکه آمریکا و انگلیس با مطرح کردن انزوای ایران تصور می‌کردند که تکاپوی آنها موجب انزوای سیاسی ایران شده است، افزود: محاسبات آمریکا در اجلاس غیر متعهدها این بود که بیش از نیمی از کشورهای عضو جنبش نم حاضر به حضور در تهران نخواهند شد اما نتیجه کاملا معکوس شد.

نعیمی با بیان اینکه حضور 120 کشور جهان در تهران ثابت کرد که پروژه انزوای سیاسی ایران جز جنگ روانی، حاصلی برای آمریکا نداشته است، افزود: تعبیری که مقام معظم رهبری برای پیروزی ملت ایران به کار برده‌اند بسیار دقیق و کاربردی بود. چرا که شکست دیپلماتیک آمریکا از ایران در اجلاس نم حتی به اذعان دشمنان انقلاب اسلامی نیز رسیده است.

وی در پایان گفت: به طور طبیعی آمریکا و انگلیس از شکست دیپلماتیک در مقابل ایران پریشان شده‌اند و نمی‌توانند استراتژی منظمی را برای سیاست خارجی خود در قبال ایران تنظیم کنند. بر همین اساس است که برخی کشورهای غربی اقدامات عجولانه‌ای علیه ایران انجام می‌دهند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =