به رغم پیگیری‏ های فراوان از وضعیت فاضلاب شهرک صنعتی «دشت ناصر» فیروزکوه، بوی مشمئزکننده فاضلاب این ناحیه صنعتی کماکان ساکنان محل و مسافران عبوری را آزار می‏دهد.

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري به رغم پیگیری‏ های مکرر، فاضلاب شهرک صنعتی دشت ناصر فیروزکوه کماکان بدون تغییر مانده و هنگام عبور از این ناحیه صنعتی با بویی بسیار بد و آزاردهنده مواجه می‏شویم که موجبات تألم خاطر ساکنان منطقه، مسافران و گردشگران عبوری را فراهم می‏کند.

رضا کرمی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فیروزکوه در این رابطه گفت: به رغم گذشت چند سال، تصفیه‏ خانه این شهرک صنعتی هنوز راه‏ اندازی نشده است.

وی افزود: متأسفانه مدیرعامل شهرک صنعتی و شهرداری فیروزکوه، هر یک به نوعی از پیگیری مسئله و راه‏اندازی این تصفیه‏ خانه شانه خالی کرده و سر باز می‏زنند.

کرمی اظهار داشت: از سال ۸۱ و با ارائه اخطاریه‏ های متعدد از سوی محیط زیست به مدیران و مسئولان این شهرک صنعتی، مراتب اعتراض و لزوم آغاز به کار تصفیه‏ خانه به تکرار عنوان شده است.

فاضلاب های شهرک صنعتی تهدیدی برای فیروزکوه

وی خاطرنشان کرد: از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری به منطقه، مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان برای راه‏ اندازی تصفیه‏ خانه شهرک تعلق گرفته است، اما با گذشت چندین سال تاکنون هیچ اقدام مثمر ثمری در این ارتباط انجام نشده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فیروزکوه بیان داشت: به نظر می‏رسد، بروز اختلافات بین شهرداری به عنوان یکی از سهام‏داران سهام مالکانه شهرک صنعتی و مدیرعامل شهرک، عامل اصلی تحقق نیافتن این مهم باشد.

وی هشدار داد: ادامه روند کنونی، موجبات آلودگی شدید آب، خاک و هوا را در منطقه فراهم می‏سازد و تهدیدی بسیار جدی برای محیط زیست و عامل به خطر افتادن سلامت شهروندان است.

بر اساس این گزارش؛ از تعویض و جابه‏ جایی پیاپی مدیران این شهرک به عنوان یکی از عوامل اصلی به نتیجه نرسیدن این اخطارها نام برده می‏شود.

گفتنی است؛ از دیگاه حقوقی ۱۶ درصد سهام مالکانه شهرک صنعتی دشت ناصر فیروزکوه در اختیار شهرداری فیروزکوه به عنوان یکی از اعضای هیئت مدیره شهرک است.

این گزارش حاکی است؛ شهرک صنعتی قدیم فیروزکوه تنها شهرک صنعتی خصوصی کشور است که در پیشانی شهر و ابتدای ورودی آن از سمت تهران قرار دارد و هم‏اینک ۱۸ شرکت از مجموع ۶۰ شرکت موجود در آن فعال هستند.

منبع : دیمه نیوز

انتهای پیام - ش

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =