۱۶ آذر ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۶

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به شعارهای حاشیه ای مراسم شانزده آذر، بر ضرورت محاکمه فتنه گران تاکید کرد.

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري منصور حقیقت پور در گفت و گو با شبکه اطلاع رسانی دانا، با اشاره به مواضع مطرح شده در شعارهای دانشجویان در دانشگاه شهید بهشتی در خصوص فتنه گران و زندانیان سیاسی، گفت: به نظر می رسد هر دو نوع شعار سر داده شده، دارای نوعی افراط بودند و به جای آن باید از محاکمه فتنه گران سخن گفت.
در مراسم روز شانزده آذر در دانشگاه شهید بهشتی برخی از دانشجویان از آزادی زندانیان سیاسی سخن گفتند و برخی دیگر بر ضرورت اعدام فتنه گران منافق تاکید داشتند. حقیقت پور با اشاره به این شعارها گفت: ما نباید در جای قاضی نشسته و حکم بدهیم. بلکه باید محاکمه دقیق و اصولی فتنه گران باید مد نظر باشد تا همه چیز در محضر دادگاه مورد بررسی و داوری قرار گیرد. حقیقت پور تاکید کرد: عادلانه ترین حرف، این است که فتنه گران باید محاکمه شوند و سخن گفتن از آزادی و حتی اعدام آنها، با روالی نامعلوم و بدون نظر قاضی و دادگاه، مناسب نیست. وی همچنین با اشاره به سخنان روحانی مبنی بر این که دانشگاه کارگاه سیاست است، گفت: دانشگاهها را نمی توان از سیاست خالی کرد. اما در سالهای گذشته در مواردی، دانشجویان و دانشگاهها، تبدیل به ابزار جریانات سیاسی شدند که این موضوع به کلیت دانشگاه و فضای علمی آن، ضربه وارد کرد. نماینده اردبیل در پایان گفت: دانشگاه باید فراتر از جناح ها و گروههای سیاسی باشد و دانشجو نیز باید بتواند در فضای معتدل، و فارغ از جانبداری کورکورانه، حرکت ها و جریانات سیاسی را نقد کند. در غیر این صورت، یک دانشجو با یک فرد، جاهل، هیچ فرقی ندارد. انتهای پیام/ش

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =