سردار حمید سرخیلی جمعه‌شب در محفل یاد یاران به یاد 84 شهید سرافراز بخش طغرالجرد این شهرستان اظهار داشت: در حالی که خانواده شهدا اشک خود را به گونه‌ای نگه داشته‌اند تا دشمن شاد نشود، اما مردم صبور ایران با تمام وجود یاد و خاطره شهیدان را گرامی می‌دارند.

وی ادامه داد: تمام دنیا پشت سر صدام بودند و بهترین و مجهزترین امکانات نظامی را در اختیار او قرار داده بودند، اما شهیدان تمام دارایی و زن و بچه خود را رها کردند و رفتند، در حالی که می‌توانستند، بمانند و به راحتی زندگی کنند، اما آنها رفتند تا اسلام و انقلاب حفظ شود و به وعده خداوند و قرآن تا پای جان از اسلام حمایت کردند و در نهایت پیروز شدند.

سرخیلی خاطرنشان کرد: در حالی که بیش از چندین کشور دنیا در مقابل ملت ایران ایستاده بودند و ما از کمترین امکانات نظامی برخوردار بودیم، اما بسیجیان و رزمندگان به خاطر حفظ انقلاب و ولایت به سوی میادین نبرد شتافتند.

وی تصریح کرد: تکنولوژی دشمن هر چه باشد، بچه‌های ایران چون ایمان و اعتقاد به خداوند، اسلام و انقلاب دارند و می‌دانند دشمن لحظه به لحظه ما را رصد می‌کند، اما با اراده قوی و پولادین کارها و فعالیت‌های خویش را با تمام وجود ادامه می‌دهند.

سرخیلی عنوان کرد: رزمایش بزرگ پیامبر اعظم (ص) هشت از سوی سپاه پاسداران به یاد شهدا در حال برگزاری است، بنابراین باید محکم بایستیم و از انقلاب و ولایت دفاع کنیم تا شاهد ادای بخشی از فداکاری شهدا، خانواده آنان، رزمندگان، جانبازان و آزادگان باشیم.

حجت‌الاسلام علی درستکار با استناد به آیات و روایات به مقام شهید و شهادت در اسلام اشاره کرد و افزود: شهید یکی از اسمای الهی است و در واقع شهدا شاهد و ناظر بر جامعه هستند و ما باید در فردای قیامت در پیشگاه عدل الهی در مقابل آنان جوابگو باشیم.

وی در پایان یادآور شد: شهدا از میان جامعه برخاسته‌اند؛ از جمع خانواده‌های روستایی که بی‌پیرایه بودند و رفتند تا جاودانه بمانند که به فرموده شهید آوینی پندار ما این است که شهدا رفتند و ما مانده‌ایم، اما باید بگوییم که شهدا مانده‌اند و زمان، ما را با خود برده است، بنابراین شهدا برای همیشه جاودان و ماندگار شده‌اند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =