حوادث بعد از انتخابات ریاست جمهوری گذشته، ان قدر جامعه ایرانی و ذهن دلسوزان نظام را به خود مشغول کرد که اصولا به همین راحتی نمی تواند از اذهان پاک شده و به نسیان سپرده شود.

حوادث بعد از انتخابات گذشته ریاست جمهوری، فتنه ای که تا مدت ها جامعه را با خود درگیر کرده و هنوز هم آثار و تبعات آن در کشور پابرجاست، هیچ گاه نخواهد توانست در ورطه نسیان قرار گرفته و به فراموشی سپرده شود. حتی تلاش برای پاک کردن چنین حادثه ای از حافظه تاریخی مردم نیز راه به جایی نخواهد برد. بلکه شرایط به نحوی است که تاریخ از این ماجرا بارها و بارها یاد خواهد کرد و پایداری نظام مردمی و دینی ایران اسلامی را در برابر تندبادی که وزیدن گرفت و خاموش شد، خواهد ستود.

صفحه های تاریخ را روزگاران تلخ و شیرین پر می کنند و روزهای فتنه ۸۸ ، واقعه ی تلخی بود که با بعدها با طعم شیرین حماسه حضور مردم و درایت رهبری درآمیخت و تاریخ اتفاقا تشنه چنین روزهایی است.

هر چند  در فتنه ۸۸ هزینه های زیادی به نظام تحمیل شد و کشور تا مدت ها با مشکلاتی گریبانگیر بود، اما درس های زیادی هم از این بابت حاصل شد. درس هایی که فراموشی آنها می تواند، هزینه های بیشتری را در آینده متوجه کشور کند. نسیان این درس ها، مخصوصا اگر از سوی کسانی باشد که داعیه دفاع از ارزش ها و انقلاب و رهبری را بر سر دارند، هزینه ها را سنگین و سنگین تر خواهد کرد و البته این هزینه ها برای خود اهالی نسیان بیشتر خواهد بود.

با گذشت یک دوره چهارساله از فعالیت دولتی که بعد از این حوادث بر سرکارآمد، این روزها و در ماههای نزدیک به انتخابات مهم و سرنوشت ساز دیگر، باز در حال زنده کردن یاد ماجرایی هستند که چیزی جز تحمیل هزینه های جدیدتر برای نظام در پی نخواهد داشت.

در حالی که انتخابات آتی ریاست جمهوری باید در فضای بانشاط و آرام برگزار شده و بتواند امیدواریهای زیادی را در کشور ایجاد کند، عجیب است عده ای که داعیه اصولگرایی و دفاع از ارزش ها را در سر دارند، بر همان شیپوری می دمند که بدخواهان نظام هم قصدشان دمیدن بر همان شیپور است. این که میک دعی اصولگرایی در چنین شرایط بیاید و از فتنه گر بودن یا نبودن سران و عوامب اثرگذار اتفاقات بعد از انتخابت ریاست جمهوری سخن بگوید، واقعا جای سئوال دارد و باید اهداف پشت پرده طرح چنین مساله ای روشن است.

توصیه به آقایان این است که کمی راحت تر سخن بگو یند و بگویند که واقعا از طرح موضوعات عجیب و غریب، دنبال چه مساله ای هستند؟ ایا طرح این مسایل، کمکی به برگزاری انتخابات پرشور و آرام در خرداد ماه خواهد کرد یا نه، همنوایی با کسانی خواهد بود که مدام از انتخابات آزاد سخن می گویند و دنبال القای این نکته هستند که انتخابات آزادی در نظام، در کار نبوده و نیست.

 آقایان لطفا کمی صراحت بیان داشته باشند و لطفا تلاش نکنند تا ماجراهای دوره قبلی انتخابات، به همین زودی به نسیان سپرده شود. فراموشی فتنه، فتنه ای سنگین تر به بار می آورد. اصلا فراموشی فتنه، فتنه انگیز است.

مهدی احمدزاده

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =