به گزارش خبرنگار آفتاب ری در شهر ستان دماوند،‘علیرضا قاسمی فرزاد’ روز جمعه در حاشیه مراسم ۱۳ آبان به خبرنگار سایت خبری سفیرخون با بیان این که ۱۳ آبان بیانگر سه حادثه مهم در تاریخ انقلاب شکوهمند ما است، گفت: حادثه اول به تبعید بنیانگذار جمهوری اسلامی در ۱۳ آبان ۱۳۴۳ اتفاق افتاد.

فرماندار محترم شهرستان دماوند ادامه داد: دومین واقعه تاریخی در ۱۳ آبان ۱۳۵۷ شاهد بودیم که دانش آموزان به ندای بت شکن زمان پاسخ گفتند و به جمع دانشجویان معترض دانشگاه تهران پیوستند که ددمنشی رژیم شاهنشاهی را به همراه داشت که منجر به کشته شدن ۵۶ نفر از نوجوانان این مرز و بوم انجامید.

وی افزود: واقعه سوم که در سالگرد کشتار بی رحمانه ۱۳ آبان ۱۳۵۷ اتفاق افتاد، پاسخ کوبنده مردم به پذیرش شاه خائن توسط دولت آمریکا بود که مردم با تجمع در مقابل سفارت آمریکا، اعتراض خود را به این حرکت زشت دولت آمریکا بیان داشتند و ‘دانشجویان پیرو خط امام’ که بیش از این نتوانستند شاهد توطئه های دولت آمریکا بر علیه انقلاب باشند، با حرکتی انقلابی لانه جاسوسی آمریکا را به اشغال خود در آوردند.

نماینده عالی دولت در شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: اسنادی هم که بعدها از سفارت آمریکا کشف شد موید این نکته بود که لانه جاسوسی مرکز بسیاری از توطئه های آمریکا بر علیه مردم و انقلاب اسلامی ایران بود.

وی در پاسخ به سوالی در مورد تفاوت جوان های امروز و جوان های ۵۸ گفت: اگر بخواهیم محتوایی جوانانمان را بررسی کنیم، اگر صلابت و ایمان جوانان امروز بیشتر از جوانان ۵۸ نباشد، قطعا کمتر هم نیست و این موضوع را در حضور این عزیزان در مراسمات و برنامه های مختلف مذهبی همانند نماز جمعه، نماز جماعت و یادوراه های شهداءشاهد هستیم.

قاسمی فرزاد در پاسخ به سوالی مبنی بر مطالبه اصلی رهبری از جوانان تاکید کرد: قطعا حرکت در مسیر انقلابی و پیروی از راه شهداء و حفظ وحدت در جامعه از مهمترین مطالبات معظم له می باشد. همچنین حرکت دانش آموزان و دانشجویان در مسیر علم که موجب رشد و بالندگی جوانان می شود در کنار اهتمام به ورزش از دیگر مطالبات امام خامنه ای از جوانان عزیزمان می باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =