پاسدار مجید امیرعبدالهیان ادامه داد: دفاع مقدس زمینه ساز پیروزی‌ها و موفقیت‌های بزرگ ملت ایران می‌باشد و اگر امروز ملت ایران در صحنه های مختلف علمی، نظامی و فناوری به موفقیت می‌رسد همه از برکت هشت ساله دفاع مقدس و جان فشانی های رزمندگان اسلام است.

به گزارش پایگاه خبری آفتاب ری،  پاسدار مجید امیرعبدالهیان فرمانده سپاه شهرستان قدس در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مهتاب قدس بمناسبت هفته دفاع مقدس گفت: وقتی تاریخ انقلاب اسلامی را تورق و بررسی می‌کنیم، کشور ما همواره با تهدیداتی در حوزه های مختلف از سوی دشمنان خود مواجه بوده، لذا دوران دفاع مقدس به عنوان نقطه عطف و درخشان انقلاب اسلامی ایران مطرح است.

تاریخ دفاع مقدس تنها تاریخ رویارویی نظامی نیست بلکه صحنه ای است که همه ملت برای دفاع از کیان اسلامی حضور و دفاعی مقدس داشتند، لحظه به لحظه هشت سال دفاع مقدس سرشار از حماسه‌ها، رشادت‌ها و حوادثی است که باید هر یک از آن‌ها را با دقت کالبد شکافی کرد.

گنجینه دفاع مقدس به حدی عمیق و گران بها است که با هر بار یادآوری هیچ گله تکرار نمی‌شود و هر بار نکات و اندرزهای جدیدی را به ما می‌آموزد.حفظ و ارتقای هویت ملی ما در گرو پاسداشت‌های ارزش های دفاع مقدس و انقلاب اسلامی است.

امیر عبدالهیان ادامه داد: دفاع مقدس زمینه ساز پیروزی‌ها و موفقیت‌های بزرگ ملت ایران می‌باشد و اگر امروز ملت ایران در صحنه های مختلف علمی، نظامی و فناوری به موفقیت می‌رسد همه از برکت هشت ساله دفاع مقدس و جان فشانی های رزمندگان اسلام است.

عزت امروز اسلام و جمهوری اسلامی نتیجه پایداری، هوشمندی، حضور در صحنه و اتحاد مردم مسلمان ما و حاصل مقاومت رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس است.

 اگر امروز ایران اسلامی به عنوان یک قدرت و انقلاب اسلامی به عنوان قدرت و انقلاب اسلامی به عنوان یک موجود زنده و پویا و روبه رشد مطرح است و قدرت تأثیر نفوذ کلام و رفتارما در منطقه و جهان اثر گذاشته است حاصل مقاومت رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس است.

دفاع مقدس عرصه ای است که مردم برای آن فداکاری بسیاری کرده‌اند اما متأسفانه کمتر به آن پرداخته شده است و یا اگر پرداخته شده خیلی کلیشه ای بوده است. در صورتی که در حوزه دفاع مقدس، عمق و وقایع پنهانی وجود دارد که باید به آن عمیق‌تر نگاه کرد.

در دفاع مقدس مردم که پشتوانه اصلی انقلاب و نظام هستند بیشترین مشارکت و دفاع از انقلاب اسلامی خود را به منصه رساندند و اثبات کردند که مردمی از جنس مردم کوفه و دوران امیر مؤمنان نیستند.

آغاز هفته دفاع مقدس در کشور فرصتی مناسب برای پرداختن به ارزش ها و دستاوردهای جنگ تحمیلی و همچنین نشر و گسترش فرهنگ دفاع مقدس می‌باشد و این نیازمند برنامه ریزی دقیق و هوشمندانه تمامی مسئولان به منظور تبیین و انتقال مفاهیم، ارزش‌ها و دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس به نسل‌های امروزی جهت نیل به اهداف و رسیدن به قله های موفقیت و اقتدار می‌باشد.

آن چیزی که باید به آن توجه داشته باشیم این است که فرهنگ مقاومت فراموش نشود.

فرمانده سپاه شهرستان قدس در پایان گفت : یکی از پیام‌های هفته دفاع این است که همه مردم و مسئولان در نظام جمهوری اسلامی باید با پیروی از آرمان‌های والای شهدا محافظ نظام جمهوری اسلامی باشند و ذره ای از این مواضع عدول نکنند.

 نباید در هیچ شرایطی، شهدا و دلاور مردی ها و رشادت‌های آن‌ها را فراموش کنیم و باید همواره قدردان زحمات کشیده شده در این راه مقدس باشیم.

منبع: مهتاب قدس

انتهای پیام/م

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =