فرمانده نیروی زمنی ارتش گفت: بدون شک 29 فروردین یک روز به یاد ماندنی در تاریخ پر افتخار انقلاب اسلامی و ایام الله کشور است.

به گزارش خبرنگار سرویس سیاسی آفتاب ری؛ امیر احمدرضا پوردستان، فرمانده نیروی زمینی ارتش در مراسم گرامیداشت روز نیروی زمینی ارتش که صبح امروز در حرم امام خمینی(ره) برگزار شد، ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا (س) گفت: امیدوارم که همه ی ما مشمول الطاف حضرت زهرا سلام الله شویم.

وی در ادامه عنوان کرد: 29 فروردین روز ارتش نام گذاری شده است و ما هم در این روز یاد و خاطره ی 400 هزار شهید گلگون کفن ارتش و شهیدان سپهبد صیاد شیرازی و قرنی را گرامی می داریم.

   IMG_4188

IMG_4195

 فرمانده نیروی زمینی ارتش تاکید کرد: بدون شک 29 فروردین یک روز به یاد ماندنی در تاریخ پر افتخار انقلاب اسلامی و ایام الله کشور است.

 امیر پوردستان با بیان اینکه حضرت امام با نام گذاری 29 فروردین به نام ارتش جانی دوباره به نیروها داد، یادآور شد: با نگاهی اجمالی به تاریخ پیش از  انقلاب ارتش خواهیم دید که این نیروی بزرگ، ژاندارم بودن در منطقه و قرار گرفتن در برابر ناتو را در دستور کار خود قرار داده بود.IMG_4203

 وی افزود: ارتش در آن زمان ژاندارم منطقه بود و این وظیفه را انجام می داد، تا تمام کشورهای منطقه را مطابق با سیاست های امریکا سوق دهد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: در آن زمان ما یک ارتش وابسته و در خدمت استکبار داشتیم که ظاهر شدن انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) سبب شد تا ارتش استقلال یابد.

امیر پوردستان ادامه داد: در یک دوره ای ارتش تا آستانه ی انحلال رفت ولی با فرمان تاریخی امام و نامگذاری 29 فروردین به این روز از سوی ایشان ارتش جانی دوباره گرفت.

وی در ادامه به مهم بودن نقش ارتش در دفاع از آب و خاک میهن اشاره کرد و گفت: در روزهای آغازین جنگ نخستین یگان نظامی که لباس رزم بر تن پوشید و سینه های خود را آماج گوله ی دشمن قرار داد ارتشی ها بودند.

[caption id="attachment_69843" align="aligncenter" width="640"]مراسم گرامیداشت روز نیروی زمینی ارتش در حرم امام خمینی مراسم گرامیداشت روز نیروی زمینی ارتش در حرم امام خمینی[/caption]

فرمانده نیروی زمینی ارتش اظهار کرد: در آن زمان شهر پاوه در معرض سقوط بود و شهید کشوری با فرمان فلاحی به پاوه رفت و با آنکه موقعیت مناسبی نبود توانست پاوه را از حضور ضد انقلابی ها پاک کند.

 امیر پوردستان اذعان کرد: در منطقه ی کردستان، ارتش 2000 شهید و 44 خلبان و کمک خلبان را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

وی ادامه داد: بعثی ها آمده بودند تا خوزستان و تهران را در زمان کوتاهی تصرف کنند؛ اما یگان های نیروی زمینی ایستادند و تکه تکه شدند.

وی در پایان نام گذاری 29 فروردین را به نام ارتش کار مهمی خواند و خاطرنشان کرد: ارتشی ها باید در تمام روزهای زندگی خود به بنیان گذار انقلاب اسلامی ارادت داشته باشند؛ چرا که ایشان روحی دوباره به ارتشی ها دادند.

IMG_4179

IMG_4162

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =