ترویج فرهنگ مهارت آموزی در کشور ضرورت است

قائم مقام سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با انتقاد از فرهنگ مدرک‌گرایی در کشور گفت: ترویج فرهنگ مهارت آموزی در کشور ضرورت است.

به گزارش « تهران نیوز » ؛ رحمت‌اله رحمتی در جشن مهارت آموختگان جنوب شرق استان تهران در کانون ملائک قرچک با تاکید بر ضرورت ترویج فرهنگ مهارت آموزی در کشور، از ابتکار اداره‌کل مرکز آموزش‌های فنی و حرفه‌ای استان تهران در برگزاری این جشن تقدیر کرد و اظهار داشت: متاسفانه در کشور به شدت روی مدارک دانشگاهی بصورت مستقیم و غیرمستقیم تکیه شده است.

وی گفت: اگر این تعداد فارغ التحصیل دانشگاه‌ها به وزن مدرکی که در اختیار دارند از دانش و علوم برخوردار باشند خوب است اما در گذشته فرهنگ دانشگاه رفتن با علم آموزی شروع شد بطوریکه بعدها با مدرک گرایی ادامه پیدا کرد.

این مسئول گفت: در ایران با ۸۰ میلیون نفر جمعیت ۲۸۰۰ دانشگاه داریم اما در چین با یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون جمعیت ۱۸۰ دانشگاه وجود دارد.

قرچک ، تهران نیوز تهران نیوز [caption id="attachment_233216" align="aligncenter" width="850"]قرچک ، تهران نیوز قائم مقام سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ، تهران ، تهران نیوز[/caption]

قائم مقام سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور ادامه داد: محصول این آمار این می شود که نرخ بیکاری قشر تحصیلکرده در کشور ما بالاست.

رحمتی بیان کرد: باید فرهنگ مهارت آموزی را در جامعه ترویج و جوانان را تشویق کنیم تا روزی برسد که ارزش مدرک فنی و حرفه‌ای از مدرک دانشگاهی کمتر نشود.

وی گفت: باید فرهنگ کار ترویج شود و پایه و اساس آن مهارت آموزی نیز است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =