فرهنگ نه گفتن به قلیان باید نهادینه شود

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۲۰ گفت: بحث نه گفتن به قلیان باید در طول سال فرهنگ سازی شود و محدود به هفته بدون دخانیات نباشد.

به گزارش تهران نیوز ،  به نقل از پایگاه خبری تحلیلی آفتاب ری، به مناسبت هفته بدون دخانیات، همایش "قلیان‌ها را گلدان کنیم" با حضور معاون اموراجتماعی منطقه، نمایندگان اداره کل سلامت شهرداری تهران، روسا و کارشناسان سلامت نواحی، مسئولین خانه های سلامت، اعضاء کانون های پاد و جوان از محله های بیست گانه در مجموعه فرهنگی ولی‌عصر (عج) فرهنگسرای ولا برگزار شد.

در این همایش که با ویژه برنامه‌های متنوع هنری، علمی و نمایشی همراه بود، صدها نفر با نه گفتن به قلیان، به این پویش پیوستند.

برومند نامداری معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۲۰ با ایراد سخنرانی در این مراسم اظهار داشت: به‌دنبال اجرای ده‌ها ویژه‌ برنامه به‌ مناسبت هفته بدون دخانیات، همایش قلیان‌ها را گلدان کنیم در این منطقه جنوبی برگزار شد.

وی با تأکید بر اینکه بحث نه گفتن به قلیان باید در طول سال فرهنگ سازی شود و محدود به یک هفته نباشد؛ خاطرنشان کرد: برنامه های آموزشی مستمری برای شهروندان در نظر گرفته ایم که در طول سال به ارائه خدمات می پردازند.

 معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۲۰ افزود: کانون های پیشگیری از دخانیات(پاد) با یک هزار و ۴۸۶ عضو و کانون های جوان با یک هزار و ۸۸۲ عضو در سطح محلات بیست گانه فعال هستند و آموزش های مرتبط را دریافت می کنند.

نامداری تصریح کرد: اجرای ده ها ویژه برنامه آموزشی، ترویجی و فرهنگی در هفته بدون دخانیات با مشارکت سراهای محله تدارک دیده شده که از چهارم خرداد آغاز شده و تا دهم ادامه دارد.

برپایی مسابقات شهروندی، ایستگاه سلامت، اجرای نمایش، پیاده روی نمادین، برگزاری تورهای تفریحی و آموزشی، برگزاری مراسم نمادین دفن سیگار و قلیان و اهدای گل به آنان، تهیه و توزیع اقلام آموزشی، تجلیل از حامیان بدون دخانیات، تقدیر از برگزیدگان ترک سیگار از جمله ویژه برنامه های تدارک دیده شده در این هفته است، که نامداری به آنها اشاره کرد.

در پایان این مراسم از دبیران کانون های پاد و جوان تقدیر و تشکر بعمل آمد.

انتهای پیام/

  • sss
  • f
  • d
  انتهای متن/*

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =