فیلم سینمایی «چ» ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا با در اختیار داشتن تنها 14 سینما در دو روز موفق به فروش 15 میلیون تومانی رسید.

به گزارش پايگاه خبري آفتاب ري به نقل از فارس، فیلم سینمایی «چ» آخرین ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا که از شب گذشته رسماً اکران خود را در سینماهایی کشور آغاز کرد، به فروش 15 میلیون تومانی دست یافت.

بنابراین گزارش، «چ» در حال حاضر با در اختیار داشتن تنها 14 سینما در تهران به این فروش 15 میلیون تومانی رسیده است که به گفته امیر قطبی مدیر پخش فیلمیران، سینماهای نمایش دهنده این فیلم در حال تکمیل است.
فیلم سینمایی «چ» در سی و دومین جشنواره فیلم فجر موفق به دریافت پنج سیمرغ بلورین در بخش‌های مختلف شد.
در خلاصه داستان این فیلم آمده است: همزمان با بحران شهر پاوه در مرداد ماه 1358، دکتر مصطفی چمران به عنوان معاون دولت موقت در امور انقلاب به همراه سرتیپ فلاحی فرمانده وقت نیروی زمینی ارتش وارد شهر پاوه می‌شوند تا به اوضاع و امور سرکشی نمایند. در این میان گروه اصغر وصالی به عنوان فرمانده نیروهای مردمی تنها مدافعین شهر پاوه محسوب می‌شوند. «چ» روایت 48ساعت از زندگی دکتر مصطفی چمران در قائله محاصره شهر پاوه توسط نیروهای ضدانقلاب است.
در آخرین اثر ابراهیم حاتمی‌کیا بازیگرانی نظیر فریبرز عرب‌نیا، مریلا زارعی، سعید راد، بابک حمیدیان،‌ مهدی سلطانی سروستانی، امیررضا دلاوری، اسماعیل سلطانیان و ... به ایفای نقش پرداخته‌اند.
انتهای پیام/ش

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =